Autor: Agnieszka Konieczny Publikacja: 17.11.2021 Aktualizacja: 17.11.2021

Tenis Stołowy - Wojewódzkie Igrzyska Studentów I Roku (Silesiada)

Krzysztof Pawłowski złotym medalistą Silesiady w tenisie stołowym, srebrne medale Estery Razakowskiej i Jakuba Skrzypczyka, brąz Dominiki Gilewskiej i Ksawerego Ziętary!!!

Rewelacyjnie spisali się tenisiści stołowi Politechniki Śląskiej podczas Silesiady - Wojewódzkich Igrzysk Studentów I Roku. Zawody odbyły się 7. listopada się w sali sportowej GWSH Katowice, gdzie wystartowało łącznie 36. zawodników (12 studentek i 22. studentów z różnych śląskich uczelni studiujących po raz pierwszy na I roku), w tym reprezentanci Naszej Uczelni w składzie:

• Estera Razakowska (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),
  • Dominika Gilewska (Wydział Budownictwa),
  • Marta Gawliczek (Wydział Chemiczny),
  • Martyna Radzik (Wydział Architektury),
  • Wiktoria Kroczek (Wydział Chemiczny),
  • Julia Musioł (Wydział Architektury),
  • Krzysztof Pawłowski (Wydział Organizacji i Zarządzania),
  • Jakub Skrzypczyk (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),
  • Ksawery Ziętara (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),
  • Mateusz Hamerlik (Wydział Elektryczny),
  • Michał Jagoda (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),
  • Michał Ważny (Wydział Mechaniczny Technologiczny),
  • Krystian Drobina (Wydział Inżynierii Biomedycznej),
  • Jakub Sibik (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),
  • Wiktor Podsadniak (Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej),
  • Tymoteusz Kochel (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),
  • Patryk Dymczyk (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),
  • Bartłomiej Jakóbczyk (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),
  • Marcin Żrałek (Wydział Mechaniczny Technologiczny).

W zawodach rozegrano turnieje indywidualne kobiet i mężczyzn. Po zaciętej i stojącej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji miejsca na podium i najlepsze wyniki wywalczyli: Krzysztof Pawłowski - 1m., Estera Razakowska i Jakub Skrzypczyk - 2m. oraz Dominika Gilewska i Ksawery Ziętara - 3m. Świetnie zagrała także Marta Gawliczek zajmując 4. lokatę, następnie Mateusz Hamerlik wywalczył 6. miejsce, kolejno Martyna Radzik i Michał Jagoda zajęli 7. lokaty, a Wiktoria Kroczek i Michał Ważny zakończyli zmagania na 8. pozycjach. Warto dodać, że turniej kobiet wygrała Julia Tomecka reprezentująca AWF Katowice.

Wszystkim "pierwszoroczniakom" Politechniki Śląskiej należą się podziękowania za udział w turnieju w niełatwych pandemicznych czasach oraz gratulacje za bardzo dobrą grę i ambitną postawę, a najlepszym życzymy sukcesów na krajowych finałach.

Szczegółowe informacje, wyniki dostępne są stronie https://www.azs.katowice.pl/, i facebooku https://www.facebook.com/azskatowice/

Zdjęcia na stronie https://www.facebook.com/pg/azskatowice/photos/ w albumie Silesiada 2021 - Tenis stołowy, 07.11.2021 r.

Piotr Zemła

Pokaż wszystkie

Hala Tenisowa od września

2024-08-30 08:24:56