A A+ A++
do 13:00
Autor: Anna Orłowska Publikacja: 29.09.2021 Aktualizacja: 05.10.2021

EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska jest jednym z partnerów konsorcjum EURECA-PRO. Od 4 do 8 października 2021 roku zaprasza na spotkania i warsztaty poświęcone Uniwersytetowi Europejskiemu, a także współpracy wspólnoty akademickiej z konsorcjum oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.

EURECA-PRO (European University Alliance on Responsible Consumption and Production) to konsorcjum tworzone przez Politechnikę Śląską oraz University of Leoben (Austria), Technical University Freiberg (Niemcy), University of Petrosani (Rumunia), University of Leon (Hiszpania), Technical University of Crete (Grecja), Mittweida University of Applied Sciences (Niemcy), wyłonione w prestiżowym, strategicznym programie Unii Europejskiej, mającym ambicję zmiany europejskiej i światowej edukacji.

To siedem uczelni tworzących zalążek przyszłego Uniwersytetu Europejskiego. Konsorcjum skupia się wokół szeroko pojętych zagadnień związanych z 4. i 12. celem zrównoważonego rozwoju ONZ: dobra jakość edukacji dla wszystkich oraz zrównoważona konsumpcja i produkcja.

Uniwersytet Europejski to także wartości edukacyjne i naukowe, wspierane przez partnerów konsorcjum współpracujących ze sobą w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia, badań oraz innowacji w zakresie rozwoju środowiska i społeczeństwa, a także aspektów technologicznych, ekologicznych, gospodarczych, społecznych i politycznych.

Tydzień EURECA-PRO na Politechnice Śląskiej to niezwykła okazja do poznania przez wspólnotę akademicką oraz partnerów z otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni zadań i szans związanych z Uniwersytetem Europejskim. Spotkania organizowane w ramach wydarzenia mogą stać się źródłem wiedzy o współpracy z ośrodkami zagranicznymi – nie tylko w perspektywie naukowej, lecz także kulturowej, językowej i społecznej.

EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej promuje cele w zakresie zrównoważonej konsumpcji i produkcji, związane z zagadnieniami ochrony środowiska. Temu obszarowi poświęcono również spotkanie, konkurs oraz aktywności skierowane do uczniów szkoły podstawowej, które pozwolą na podniesienie świadomości ekologicznej i wypracowanie odpowiedzialnych postaw społecznych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej. Wydarzenie rozpocznie się 4 października.

Agenda EURECA-PRO Week

Pokaż wszystkie
08.07

Dzień Rwandy na Politechnice Śląskiej

30.06

Forum Młodych w ramach POB1

29.06

Seminarium naukowe POB1 Onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna

27.06

Warsztaty naukowej sieci tematycznej biotechnologii środowiskowej Enbionet.

23.06

V Światowy Zjazd Inżynierów Polskich i XXVII Kongres Techników Polskich

22.06

Międzynarodowa Konferencja ModTech®2022