Start - Wydarzenia

XXV edycja konferencji Gliwickie Spotkania Naukowe
W dniach 19-20 listopada tego roku odbędzie się jubileuszowa XXV edycja konferencji Gliwickie Spotkania Naukowe (GSN 2021).
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!
Konferencja jest organizowana od 1997 roku i zyskała już sobie ugruntowane uznanie nie tylko rodzimych, ale i zagranicznych naukowców. Obecnie organizatorami są trzy podmioty:
- Gliwicki oddział Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie PIB
- Politechnika Śląska w Gliwicach
- Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Badań nad Rakiem (SWBR)
Tematyka konferencji ogniskuje się wokół badań nad rakiem z wykorzystaniem metod biologii molekularnej i komórkowej, biotechnologii, chemii i bioinformatyki.
W tym roku planowane są cztery sesje naukowe z udziałem uznanych naukowców polskich i zagranicznych oraz sesja specjalna poświęcona upamiętnieniu Profesora Mieczysława Chorążego (1925-2021).
Tradycyjnie, odbędzie się także sesja plakatowa, w której zostanie przyznana nagroda SWBR za najlepszą prezentację plakatu.
Wstępny program GSN 2021
- Special session
- Professor MieczysławChorąży – 70 years of research on tumor biology
- TheMieczysław Chorąży Lecture 2021 by Prof. Kari Hemminki
- Regulation of Gene Expression
- Cancer Moonshot – Early Detection of Lung Cancer
- Targeted Drug Delivery and Experimental Therapies
- Radiation Biology and Medicine
- Digital Poster Session (including Award for Best Poster Presentation)
Jednym ze sposobów, w jaki chcielibyśmy upamiętnić postać Profesora Mieczysława Chorążego będzie roczne stypendium dla wybitnych młodych naukowców przyznawane przez Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Badań nad Rakiem. Nabór wniosków do konkursu o stypendium trwa do końca września br. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas sesji specjalnej na GSN2021 (Regulamin Stypendium).
Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, konferencja GSN 2021 będzie się odbywać formule hybrydowej. Przewidujemy udział na miejscu jedynie niewielkiej liczby uczestników oraz dostęp zdalny dla szerokiego grona uczestników.
Wydarzenia
Pokaż wszystkieSeminarium naukowe Priorytetowego Obszaru Badawczego Ochrona Klimatu i Środowiska, Nowoczesna Energetyka
Konferencja tematyczna POB5: Automatyzacja procesów i Przemysł 4.0 - Transformacja cyfrowa - Szybkie prototypowanie układów
Seminarium POB2 Sztuczna inteligencja i przetwarzanie danych: Prawne regulacje Komisji Europejskiej dotyczące szucznej inteligencji