A A+ A++

REGULAMIN WYJAZDÓW DLA DOKTORANTÓW WSPÓLNEJ SZKOŁY DOKTORSKIEJ
W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

  1. O wyjazd w ramach programu Erasmus+ mogą ubiegać się doktoranci odbywający kształcenie w Szkole Doktorów.
  2. Doktorant ustala porozumienie o programie praktyk (Learning Agreement - LA) pod kierunkiem Szkoły Doktorów i swojego opiekuna naukowego. Dotyczy to także wszelkich zmian w LA podejmowanych w trakcie stażu w uczelni partnerskiej.
  3. Rekrutacja na wyjazd w ramach programu Erasmus+ odbywa się w sposób ciągły. Doktorant składa dokumenty aplikacyjne (wniosek o wyjazd - PhD Student Application Form, porozumienie o programie stażu (Learning Agreement), zaświadczenie sekretariatu Szkoły Doktorów, opinia promotora) do koordynatora Szkoły Doktorów ds. Współpracy Międzynarodowej.
  4. Decyzję o ewentualnym przedłużeniu pobytu doktoranta w uczelni przyjmującej i związaną z tym zmianę w LA podejmuje Szkoła Doktorów. Decyzja ta musi zostać skonsultowana z Działem Współpracy z Zagranicą – Sekcją Wymiany Międzynarodowej pod względem możliwości finansowania przedłużonego okresu pobytu.
  5. Szkoła Doktorów rozlicza pobyt doktoranta w zakresie wykonania założonego programu stażu, co doktorant potwierdza przedłożeniem dokumentu Learning Agreement for Traineeships.
  6. Szkoła Doktorów przekazuje do Działu Współpracy z Zagranicą - Sekcji Wymiany Międzynarodowej pisemną informację o zaliczeniu bądź niezaliczeniu pobytu doktoranta w uczelni partnerskiej, co związane jest z finansowym rozliczeniem pobytu.
  7. Doktorant jest zobligowany dokonać w Dziale Współpracy z Zagranicą - Sekcji Wymiany Międzynarodowej rozliczenia finansowego związanego z jego pobytem na stażu.
  8. Stypendium przyznawane w programie Erasmus+ ma charakter uzupełniający i jest przeznaczone na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z wyjazdem i pobytem w uczelni zagranicznej. Stypendium ma charakter ryczałtowy, a jego wysokość uzależniona jest od kraju instytucji przyjmującej i długości pobytu. Stawki stypendialne zamieszczone są na stronie internetowej Sekcji Wymiany Międzynarodowej.
  9. Wypłata stypendiów krajowych, do których doktorant nabył prawo przed wyjazdem, będzie kontynuowana w czasie pobytu doktoranta w uczelni zagranicznej.
  10. Wypłacenie stypendium Erasmus+ będzie następowało w dwóch ratach: 90% i 10% (pierwsza rata po podpisaniu umowy i druga po rozliczeniu się z wyjazdu) w postaci przelewu na podane przez doktoranta konto. Stypendia z programu Erasmus+ wypłacane są w walucie Euro.
  11. Najpóźniej do 30 dni po zakończeniu pobytu w uczelni partnerskiej doktorant zobowiązany jest dostarczyć do sekretariatu Szkoły Doktorów oraz Sekcji Wymiany Międzynarodowej dokument Learning Agreement for Traineeships - część after mobility.
  12. Po spełnieniu ww. warunków nastąpi rozliczenie finansowe stypendium. Niespełnienie powyższych warunków może stanowić podstawę do żądania przez uczelnię macierzystą zwrotu części lub całości otrzymanego stypendium.
  13. Uczelnia macierzysta nie zapewnia ubezpieczenia ani zakwaterowania na czas pobytu w uczelni przyjmującej.
  14. W przypadku, kiedy stypendium zostanie wypłacone a wyjazd nie zostanie zrealizowany uczestnik programu zobowiązany jest do niezwłocznego zwrotu pełnej kwoty otrzymanego stypendium.

W trosce o jakość realizowanych mobilności i zapewnienie uczestnikom możliwości nabycia kompetencji wskazanych jako kluczowe dla programu Erasmus+ doktoranci nie mogą realizować mobilności w kraju pochodzenia lub innym, gdzie język urzędowy jest ich językiem ojczystym, pomimo faktu, iż studiują w uczelni, która znajduje się w kraju innym niż kraj pochodzenia lub odbywania mobilności.

 

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie