A A+ A++

Cykl spotkań: Środa z przemysłem, został zapoczątkowany w marcu 2021 roku. Przynajmniej raz w miesiącu organizujemy spotkania z firmami, które działają w branży Inżynierii Biomedycznej. Studenci z publikowanych informacji jak i spotkań mogą dowiedzieć się, gdzie mogą szukać praktyk, staży lub przyszłego pracodawcy. Akcja pozwala zdobyć cenne informacje jak można wykorzystać swoje umiejętności na obecnym rynku pracy, jakie technologie są wykorzystywane oraz jakie umiejętności są potrzebne aby zdobyć pracę marzeń.

Zerknij poniżej z jakimi firmami już odbyły się spotkania z cyklu Środa z przemysłem 🙂

Czy wiesz, jakie dokumenty są konieczne do zaliczenia praktyk?

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz tutaj!

Najbliższe spotkanie już za:

dni
godziny
minuty
sekundy
Centrum leczenia oparzeń

Czym zajmuje się inżynier biomedyczny w szpitalu?

Gościem ostatniego spotkania w tym semestrze będzie przedstawicielka Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich, Pani mgr inż. Anna Słaboń.

Centrum Leczenia Oparzeń jest wiodącym ośrodkiem w Polsce zajmującym się kompleksowym leczeniem urazów oparzeniowych i ran przewlekłych. Celem i zadaniem placówki jest również prowadzenie rehabilitacji następstw po oparzeniach, prowadzenie szkoleń i badań w zakresie urazów oparzeniowych.

Podczas spotkania zostanie przedstawiona rola inżyniera biomedycznego w szpitalu oraz możliwości rozwoju w sferze badawczej placówki, szczególnie związanej z inżynierią tkankową.

Odtwórz wideo

Z przyczyn niezależnych styczniowy wykład na temat ,,Sztuczne serce – wczoraj, dziś, ale czy jutro?” jest przełożony na późniejszy termin.

To już za nami

kwiecień 2023

inventmed

Czy wiesz, jak wygląda nowoczesna terapia leczenia ran?

Podczas spotkania z firmą INVENTMED, dyrektor do spraw produkcji przedstawi problematykę leczenia trudnogojących się ran, mechanizmy działania urządzenia oraz proces projektowania i wdrażania wyrobu medycznego do produkcji. Studenci wydziału inżynierii biomedycznej będą mieli okazję poznać, jak przebiega proces projektowania i wdrażania innowacyjnego urządzenia medycznego w oparciu o obowiązujące normy i standardy.

Firma INVENTMED stawia na rozwój i zaprasza studentów na płatne praktyki w ramach prac B+R, gdzie studenci będą mogli w praktyczny sposób rozwinąć swoje umiejętności w zakresie inżynierii biomedycznej. To doskonała okazja, by nawiązać kontakty oraz zdobyć cenne doświadczenie w pracy z innowacyjnymi rozwiązaniami medycznymi 

marzec 2023

euvic

Jak połączyć wiedzę medyczną z technologią i w jaki sposób robimy to w Euvic?

Na te pytania (i pewnie wiele innych) odpowiemy podczas naszego spotkania. Marcin Rzepiel, Technical Team Leader w Euvic przedstawi projekty, które #theGoodPeople z sukcesem zrealizowali dla klientów z całego świata.Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca w dużych, międzynarodowych projektach oraz jaką rolę odgrywają u nas uczestnicy programu praktyk i staży Euvic Camp. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej, serdecznie zapraszamy na spotkanie w Audytorium Philips lub w formie online.

maj 2022

279918860_376442454523531_7774973261444270292_n

Czy wiesz, jaki jest proces tworzenia wyrobu medycznego?

Łukasiewicz – Instytut Techniki i Aparatury Medycznej w Zabrzu jest jednostką badawczą działającą o obszarze inżynierii biomedycznej, obejmującą swoją działalnością wszystkie etapy procesu powstawania wyrobu medycznego, tj. prace badawcze i rozwojowe, projektowanie, prototypowanie, ocenę zgodności, przygotowanie wyrobu do certyfikacji oraz wprowadzenie do obrotu i używania. Instytut umożliwia rozwój kariery naukowej i doświadczenia zawodowego w kierunkach: elektronika, informatyka, mechatronika, algorytmy przetwarzania danych medycznych, sztuczna inteligencja.

kwiecień 2022

278119473_2299921420314620_3614299836173194531_n

Raport Fjord Trends 2022 – jakie zmiany czekają świat?

Czy zastanawialiście się nad tym, jak zmieni się świat w nadchodzącym roku oraz jak te zmiany wpłyną na nasze życie? Odpowiedź znajdziecie w naszym corocznym raporcie Fjord Trends. Podczas spotkania przedstawimy wam obserwacje naszych ekspertów na temat tego jakie problemy i potrzeby będą kluczowe dla naszych społeczeństw i rynków w nadchodzących miesiącach, opisując między innymi zmiany w naszych zachowaniach i potrzebach wynikające z pandemii, wzrostu znaczenia zmian klimatu, rozwoju nowych technologii i usług cyfrowych, czy problemów geopolitycznych.

277593039_666135774501380_1950028432160879337_n

Czy wiesz, że praca w IT to nie tylko korporacje? Co oferują mniejsze firmy?

Praca w IT to niekoniecznie równa się pracy w korporacji. Dlaczego fajnie jest pracować w mniejszych firmach i dlaczego fajnie dołączyć do zespołu #Comfortel opowiemy podczas najbliższej środy z przemysłem.

czerwiec 2021

Załącznik 2.2

Czy wiesz, że inżynieria biomedyczna pomaga w ochronie naszych danych?

Ciało ludzkie jest fantastyczne, wystarczy kilka linii na naszym palcu i nikt inny nie będzie miał dostępu do informacji? Na spotkaniu dowiesz się jak inżynieria biomedyczna to wykorzystuje?

maj 2021

Załącznik 2.3

Czy wiesz, że inżynieria biomedyczna pomaga zwierzakom?

Wiedziałeś, że nasze czworonogi też potrzebują implantów? Na spotkaniu dowiesz się jakich technologii używamy by pomóc naszym zwierzakom.

kwiecień 2021

Załacznik 2.4

Czy wiesz gdzie możesz odbyć praktyki studenckie?

Nie wiesz gdzie odbędziesz praktyki lub szukasz informacji jakie dokumenty należy złożyć? Te i inne informacje dowiesz się na spotkaniu z dr inż. Piotrem Zarychtą.

maj 2021

Załącznik 2.5

Czy wiesz, że możesz dokonywać płatności swoją własną ręką?

Kto z was miał sytuację, że zapomniał portfela i nie mogliście kupić sobie ulubionej drożdżówki czy kawy ? Teraz już nie musisz się o to martwić zawsze masz swój portfel obok siebie, a dokładnie w swojej dłoni.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie