A A+ A++

Cykl wykładów popularno-naukowych: Inżynieria Biomedyczna wokół Nas, został zapoczątkowany w kwietniu 2021 roku. Co miesiąc organizowane są spotkania dla uczniów szkół średnich i nie tylko, by mogli dowiedzieć się czym może zajmować się inżynier biomedyczny, czym jest inżynieria biomedyczna i jak szeroki zakres sobą obejmuje. W ramach wykładów poruszane są ciekawe tematy, które są jedynie kroplą w morzu w fascynującym świecie Inżynierii Biomedycznej

Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć w poprzednich edycjach spotkań z cyklu Inżynieria Biomedyczna wokół Nas, zapraszamy do zapoznania się z powtórkami 🙂

Najbliższy wykład popularno-naukowy już za:

dni
godziny
minuty
sekundy
Odtwórz wideo

Serce ma się tylko jedno! Dołącz do Naszego wykładu popularno-naukowego, gdzie dowiesz się jak sztuczne serce, może dać nam “nowe życie”.

Zapraszamy na wykład popularno-naukowy już 26. maja. Dołącz do Nas za pośrednictwem platformy ZOOM (identyfikator spotkania: 932 6745 2017, kod dostępu: 007971) lub zobacz transmisję wydarzenia na Youtube.

Odtwórz wideo

Z przyczyn niezależnych styczniowy wykład na temat ,,Sztuczne serce – wczoraj, dziś, ale czy jutro?” jest przełożony na późniejszy termin.

Powtórki:

kwiecień 2022

Jak mój własny obraz ciała wpływa na moje funkcjonowanie?

Odtwórz wideo

Już rok prowadzimy dla Was wykłady z cyklu: Inżynieria Biomedyczna wokół Nas! Zobaczcie powtórkę z rocznicowego, kwietniowego spotkania, gdzie dowiecie się czy Wasz własny obraz ciała wpływa na Wasz funkcjonowanie.

marzec 2022

Guma do żucia… wróg czy przyjaciel?

Odtwórz wideo

Jak żucie gumy wpływa na nasz organizm? Czas na naukowe spojrzenie do wnętrza jamy ustnej. Zobaczcie powtórkę z spotkania!

luty 2022

Jak ze smartfonu zrobić przenośne laboratorium monitorujące stan Naszego zdrowia?

Odtwórz wideo

Czy to w ogóle możliwe? Mieć swoje własne przenośne laboratorium, które pomoże ocenić i stale monitorować stan naszego zdrowia? Odkryj ukryty potencjał Twojego smartfonu! 

grudzień 2021

Od sinusa do sygnału mowy

Odtwórz wideo

Jak wygląda sygnał ludzkiej mowy? Jak bardzo przypomina znaną z matematyki sinusoidę? Tego dowiecie się na najbliższym wykładzie popularno-naukowym! 

listopad 2021

Dotknij pomysł! Druk 3D w inżynierii biomedycznej

Odtwórz wideo

Druk 3D –  jak z pomysłu stworzyć realny produkt? Zapoznaj się z tajnikami druku 3D! Serdecznie zapraszamy!

październik 2021

Modelowanie wypadków samochodowych

Odtwórz wideo

Jak naukowo ocenić wpływ wypadków komunikacyjnych na obrażenia człowieka? Jak zaprojektować systemy bezpieczeństwa, zwiększające przeżywalność groźnych wypadków? Zobacz koniecznie!

wrzesień 2021

Bionika, czyli rzecz o procesach biologicznych w nauce w ujęciu technicznym

Odtwórz wideo

Skąd czasem biorą się te niezwykłe pomysły w technice? Inspiracją jest natura. Chcesz posłuchać więcej? Kliknij poniżej!

czerwiec 2021

Ile sinusów jest w człowieku?

Odtwórz wideo

Odkryj drugą fascynującą stronę sinusów! Ten wykład to prawdziwa perełka!

maj 2021

Inżynier i lekarz – wspólne dzieło

Odtwórz wideo

Zastanawiasz się jak lekarz może pomóc inżynierowi, a jak inżynier lekarzowi? Chcesz poznać tajniki powstawania nowych rozwiązań dla medycyny? Koniecznie obejrzyj ten wykład!

kwiecień 2021

 Gwiezdne Wojny są bliżej niż myślisz…

Odtwórz wideo

Jesteś fanem Gwiezdnych Wojen? Ten wykład to coś dla Ciebie! 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie