od 22-04-2024
do 19:00
Autor: Anna Orłowska Publikacja: 23.04.2024 Aktualizacja: 23.04.2024

Tydzień Organów w Mieście Nauki

Szesnastym spośród wszystkich 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Organów. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.

O czy myślisz, gdy słyszysz termin „organy”? Czy w Twojej wyobraźni pojawia się majestatyczny instrument muzyczny, czy może serce, płuco lub inny organ wewnętrzny? Podczas tygodnia organów każde z tych skojarzeń zostanie uwzględnione. W Tygodniu Organów odbędą się koncerty i warsztaty inaugurujące funkcjonowanie nowych organów zbudowanych w sali koncertowej Akademii Muzycznej. Wśród wykonawców pojawi się rektor AM – prof. dr hab. Władysław Szymański. W Katowicach zagości także wybitny francuski organista, Olivier Latry.  Będziemy słuchać organów w różnych miejscach i różnych odsłonach. Poza tym przewidziano wykłady i prezentacje o charakterze prozdrowotnym. Może ktoś z Was pomyślał o organach władzy albo organach administracyjnych? To także ciekawy wątek, który z pewnością poruszymy.

Zaprosimy Was również do zwiedzania akademickiego Muzeum Organów, a dla dzieci przygotujemy warsztaty w wykorzystaniem… organków ustnych i koncerty z repertuarem, który na pewno je zainteresuje.

Więcej informacji na stronie: https://us.edu.pl/tydzien-organow-w-miescie-nauki-22-28-kwietnia-2024/.

Wydarzenie sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Pokaż wszystkie
Eureca-PRO logo