Odkryj autonomiczny świat z Inteligentnymi Platformami Autonomicznymi (IPA)!

Specjalność IPA na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej to unikatowa propozycja dla osób pragnących kształtować przyszłość transportu. Studenci IPA zgłębiają tajniki budowy, sterowania, programowania i obsługi dronów naziemnych (UGV) i latających (UAV), zdobywając cenne umiejętności poszukiwane na dynamicznie rozwijającym się rynku.

Dlaczego warto wybrać IPA?

• Nowoczesne i poszukiwane umiejętności: Absolwenci IPA są przygotowani do pracy w firmach produkujących drony, systemach nawigacyjnych, autonomicznych robotach transportowych, a także w firmach zajmujących się nadzorem infrastruktury i ochroną środowiska.
  • Praktyczne zajęcia: Duża część programu stanowią zajęcia laboratoryjne i projektowe, podczas których studenci zdobywają praktyczne doświadczenie w budowie i programowaniu dronów.
  • Możliwość wyboru specjalizacji: W ramach IPA można wybrać ścieżkę lotniczą (UAV) lub naziemną (UGV), co pozwala na pogłębienie wiedzy w wybranej dziedzinie.
  • Współpraca z firmami: Studenci IPA mają możliwość udziału w projektach badawczo-rozwojowych realizowanych we współpracy z firmami partnerskimi Politechniki Śląskiej.
  • Koła naukowe: Aktywni studenci mogą rozwijać swoje pasje w kołach naukowych, takich jak High Flyers i IoT.

Dodatkowe atuty:

• Certyfikaty: Absolwenci IPA mogą bez problemu zdać egzaminy na certyfikowanych operatorów UAV.
  • Kadra akademicka: Zajęcia prowadzą doświadczeni specjaliści z Wydziału AEiI, gwarantując wysoki poziom merytoryczny kształcenia.
  • Atrakcyjna lokalizacja: Gliwice to prężnie rozwijające się miasto akademickie, oferujące wiele możliwości rozwoju i rozrywki.

IPA to idealny wybór dla osób:

• Pasjonujących się lotnictwem i pojazdami autonomicznymi
  • Lubiących wyzwania i poszukujących nowych technologii
  • Chcących zdobyć wartościowy i poszukiwany na rynku pracy dyplom
  • Pragnących rozwijać się w dynamicznym i przyszłościowym sektorze

Dołącz do grona liderów innowacji i kształtuj przyszłość transportu z IPA!

Dowiedz się więcej:

Dodatkowe informacje:

• Studia na IPA są prowadzone w języku polskim.
  • Istnieje możliwość studiowania na studiach II stopnia (magisterskich).
  • Absolwenci IPA mogą kontynuować naukę na studiach doktoranckich.

Jestem przekonany, że studia na IPA to doskonała inwestycja w Twoją przyszłość!