Start - Kształcenie - Prace dyplomowe - Prace magisterskie - System rejestracji i analizy wizualnych potencjałów wywołanych
System rejestracji i analizy wizualnych potencjałów wywołanych
Opiekun pracy: dr hab. inż. Marian Kotas, prof. PŚ
Potencjały wywołane to sygnały elektroencefalograficzne powstające w mózgu w odpowiedzi na jakieś bodźce. Gdy tymi bodźcami są obrazy pojawiające się np. na ekranie komputera mówimy o wizualnych potencjałach wywołanych. Składają się one z kilku następujących po sobie fal o różnej amplitudzie, polaryzacji i tzw. latencji (czyli opóźnieniu w stosunku do bodźca). Fale te mają zwykle niską amplitudę (w stosunku do spontanicznych sygnałów elektroencefalograficznych, traktowanych w tym badaniu jako zakłócenia) i aby możliwa była ich analiza należy przeprowadzić operację tłumienia zakłóceń, np. metodą uśredniania w czasie. Analiza tych potencjałów jest jedną z metod badania wzroku pacjenta, ale jest także stosowana w tzw. systemach BCI (ang. brain computer interface). Celem pracy będzie stworzenie oprogramowania generującego różne bodźce wizualne i przystosowanie dostępnego systemu rejestracji sygnałów bioelektrycznych dla potrzeb projektowanego urządzenia.
Współpraca

To największy w Europie i jeden z największych uniwersytetów na świecie pod względem liczby studentów. Utworzony 20 kwietnia 1303 przez papieża Bonifacego VIII.
Współpraca

Misją Wydziału jest promowanie i wspieranie rozwoju technologii, które są w stanie konkurować na międzynarodowych rynkach specjalistycznych.
Współpraca

Misją instytutu ITACA jest rozwijanie społeczeństwa poprzez aplikację wiedzy z badań w dziedzinie teleinformatyki.
Współpraca

Instytut z siedzibą w Zabrzu, którego działalność statutowa obejmuje prowadzenie prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych w dziedzinie techniki medycznej.
Współpraca

Jedna z największych polskich uczelni, oferująca nowatorskie rozwiązania w edukacji oraz przyjazną przestrzeń prowadzenia badań.