Start - Kształcenie - Prace dyplomowe - Prace magisterskie - Opracowanie klasyfikatora rozmytego dla potrzeb klasyfikacji kardiotokogramów
Opracowanie klasyfikatora rozmytego dla potrzeb klasyfikacji kardiotokogramów
Opiekun pracy: dr inż. Michał Jeżewski
Badanie kardiotokograficzne (KTG) jest jedną z podstawowych metod oceny stanu płodu, zarówno w czasie ciąży, jak i porodu. Polega na analizie sygnałów częstości uderzeń serca płodu (FHR, ang. fetal heart rate), skurczów macicy (UC, ang. uterine contractions) a czasem także ruchów płodu. Wzrokowa analiza zarejestrowanych sygnałów przez eksperta jest trudna, dlatego poszukuje się metod ją wspierających. Często stosowanym rozwiązaniem jest klasyfikacja kardiotokogramów. Ważną cechą klasyfikatorów, szczególnie w zastosowaniach medycznych, jest możliwość interpretacji podejmowanych decyzji. Zapewniają ją miedzy innymi klasyfikatory rozmyte. Tematem pracy jest opracowanie klasyfikatora rozmytego dla potrzeb klasyfikacji kardiotokogramów.
Współpraca

To największy w Europie i jeden z największych uniwersytetów na świecie pod względem liczby studentów. Utworzony 20 kwietnia 1303 przez papieża Bonifacego VIII.
Współpraca

Misją Wydziału jest promowanie i wspieranie rozwoju technologii, które są w stanie konkurować na międzynarodowych rynkach specjalistycznych.
Współpraca

Misją instytutu ITACA jest rozwijanie społeczeństwa poprzez aplikację wiedzy z badań w dziedzinie teleinformatyki.
Współpraca

Instytut z siedzibą w Zabrzu, którego działalność statutowa obejmuje prowadzenie prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych w dziedzinie techniki medycznej.
Współpraca

Jedna z największych polskich uczelni, oferująca nowatorskie rozwiązania w edukacji oraz przyjazną przestrzeń prowadzenia badań.