Start - Kształcenie - Prace dyplomowe - Prace inżynierskie - Diagnoza uszkodzeń z wykorzystaniem metod czasowo-częstotliwościowych i klasyfikacji
Diagnoza uszkodzeń z wykorzystaniem metod czasowo-częstotliwościowych i klasyfikacji
Opiekun pracy: dr inż. Sebastian Porębski
Projekt inżynierski ma na celu przetestowanie systemu cyfrowego przetwarzania sygnałów i klasyfikacji w problematyce diagnozy uszkodzeń elektroniki przemysłowej. Pierwsza część systemu ma być oparta na wybranej metodzie analizy czasowo-częstotliwościowej sygnałów wejściowych. Tymi sygnałami mogą być sygnały w dziedzinie czasu, pochodzące z pomiarów działania prostych urządzeń elektroniki przemysłowej. Takie sygnały mogą pochodzić o z ogólnodostępnych zbiorów danych. Drugą częścią systemu ma być wybrany klasyfikator, który przetworzone dane będzie dzielił na przypadki uszkodzone i sprawne. Całość systemu przetwarzania i klasyfikacji może być zaimplementowana w programie języku programowania C++, Python albo w środowisku MATLAB czy RStudio.
Współpraca

To największy w Europie i jeden z największych uniwersytetów na świecie pod względem liczby studentów. Utworzony 20 kwietnia 1303 przez papieża Bonifacego VIII.
Współpraca

Misją Wydziału jest promowanie i wspieranie rozwoju technologii, które są w stanie konkurować na międzynarodowych rynkach specjalistycznych.
Współpraca

Misją instytutu ITACA jest rozwijanie społeczeństwa poprzez aplikację wiedzy z badań w dziedzinie teleinformatyki.
Współpraca

Instytut z siedzibą w Zabrzu, którego działalność statutowa obejmuje prowadzenie prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych w dziedzinie techniki medycznej.
Współpraca

Jedna z największych polskich uczelni, oferująca nowatorskie rozwiązania w edukacji oraz przyjazną przestrzeń prowadzenia badań.