A A+ A++

Klasyfikacja kardiotokogramów w celu wsparcia procesu oceny stanu płodu

Opiekun pracy: dr inż. Michał Jeżewski

Badanie kardiotokograficzne (KTG) jest jedną z podstawowych metod oceny stanu płodu, zarówno w czasie ciąży, jak i porodu. Polega na analizie sygnałów częstości uderzeń serca płodu (FHR, ang. fetal heart rate), skurczów macicy (UC, ang. uterine contractions) a czasem także ruchów płodu. Wzrokowa analiza zarejestrowanych sygnałów przez eksperta jest trudna, dlatego poszukuje się metod ją wspierających. Często stosowanym rozwiązaniem jest klasyfikacja kardiotokogramów. Ważną cechą klasyfikatorów, szczególnie w zastosowaniach medycznych, jest możliwość interpretacji podejmowanych decyzji. Umożliwiają ją miedzy innymi klasyfikatory rozmyte, a do wyznaczania parametrów przesłanek ich reguł wnioskowania często stosuje się metody rozmytego grupowania danych.

Tematem pracy jest klasyfikacja kardiotokogramów – w celu wsparcia procesu oceny stanu płodu – za pomocą klasyfikatora rozmytego z przesłankami wyznaczonymi na podstawie rozmytego grupowania danych.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie