Na zdjęciu widzimy wystawę zdjęć twórczości Wacława Zalewskiego. Wystawa stoi w holu, zdjęcia umieszczone na metalowych stojakach
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 14.01.2022

Wystawa twórczości Wacława Zalewskiego – wybitnego inżyniera i konstruktora

Był twórcą katowickiego Spodka i dworca kolejowego a także warszawskiego Supersamu i Torwaru – na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej możemy oglądać wystawę twórczości Wacława Zalewskiego, najwybitniejszego polskiego konstruktora drugiej połowy XX wieku.

Do 27 stycznia 2022 roku w Galerii Wydziału Architektury oglądać można wystawę twórczości Wacława Zalewskiego, wybitnego polskiego inżyniera i konstruktora, twórcy tak znakomitych obiektów jak katowicki „Spodek” i główny dworzec kolejowy, warszawski „Supersam” oraz wielu realizacji w różnych krajach świata.

Wystawa powstała w oparciu o materiały ekspozycji zorganizowanej przez MIT (Massachusets Instititute of Technology) w 2006 roku, uzupełnianych stopniowo w Polsce. Wystawa prezentowana była między innymi w Bostonie, Warszawie, Łodzi, a ubiegłym roku w Katowicach z okazji 50-lecia powstania hali „Spodek”. Właścicielem oraz opiekunem wystawy jest firma PERI Polska.

Organizator wystawy: Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej we współpracy w Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej. Więcej informacji Politechnika Śląska | Aktualnosci (polsl.pl).