Autor: Jadwiga Witek     Publikacja: 05.05.2021

Rusza V konferencja wewnętrzna POB4

Rozwój środków transportu drogowego i terenowego, nowoczesne konstrukcje statków powietrznych czy nowe systemy nawigacji lotniczej oraz sterowania ruchem kolejowym – to tylko niektóre z zagadnień, jakie zostaną poruszone w ramach V konferencji wewnętrznej POB4.

Spotkanie poświęcone Priorytetowemu Obszarowi Badawczemu 4: inteligentne miasta i mobilność przyszłości odbędzie się w środę, 12 maja o godz. 14:00. Konferencja jest skierowana do osób realizujących badania w tym zakresie. Jej celem jest integracja środowiska akademickiego związanego z obszarem POB4 oraz wsparcie w budowie interdyscyplinarnych zespołów badawczych, istotnych np. w ramach Horyzontu Europa.

Wśród tematów konferencji omówione zostaną takie kwestie jak: rozwój środków transportu drogowego i terenowego, autonomiczne systemy transportu, poprawa bezpieczeństwa ruchu, nowoczesne konstrukcje statków powietrznych, nowe systemy nawigacji lotniczej oraz sterowania ruchem kolejowym oraz systemy bezpieczeństwa środków transportu.

Aby wziąć udział w konferencji wewnętrznej należy wysłać zgłoszenie na adres grzegorz.sierpinski@polsl.pl. W odpowiedzi na wiadomość uczestnik otrzyma link oraz dane do logowania na platformie Zoom. Zgłoszenia udziału w wydarzeniu przyjmowane będą do 10 maja.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://www.polsl.pl/pob4/ps_aktualnosci/v-konferencja-tematyczna-pob4/.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie