Na grafice widzimy flagę Ukrainy, w środku złożone ręce i napis centrum wolontariatu
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 28.02.2022     Aktualizacja: 01.03.2022

Trwa zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy

Na Politechnice Śląskiej trwa zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebne jest dosłownie wszystko - żywność, koce, śpiwory, leki, środki do pielęgnacji i higieny dla dorosłych, dzieci i niemowląt.

Zbiórki prowadzone są w kilku miejscach na Uczelni. Dary przyjmuje Centrum Wolontariatu PŚ. Suchą żywność, konserwy i środki higieny można przynosić do siedziby Biura Karier przy ulicy Konarskiego 20, więcej informacji na Facebooku.

Do akcji pomocy uchodźcom przyłączył się także Wydział Inżynierii Biomedycznej, który prowadzi zbiórkę na rzecz najmłodszych. Potrzebne są: łóżeczka dziecięce, środki myjące, higieniczne i pielęgnacyjne dla dzieci, proszki do prania, apteczki, żywność sucha i konserwy, kaszki, pieluchy, mokre szmatki, przewijaki. Miejsce zbiórki: okolice portierni Wydziału Inżynierii Biomedycznej przy ul. Roosevelta w Zabrzu. Więcej informacji na stronie Politechnika Śląska | Aktualnosci (polsl.pl).

Także Wydział Mechaniczny Technologiczny włącza się w pomoc uciekinierom z Ukrainy. Na parterze wydziału przy ul. Konarskiego 18A powstał punkt zbiórki. Oprócz suchej żywności i konserw przynosić można środki myjące i higieniczne, środki do prania, apteczki (zapakowane, jako całość z odpowiednim terminem ważności) oraz koce i śpiwory. Szczegóły na stronie Politechnika Śląska | Zbiórka darów dla Ukrainy (polsl.pl)

Dary dla uchodźców zbiera także Centrum Popularyzacji Nauki przy ulicy Konarskiego 22 b. Rzeczy przynosić można na portiernię, gdzie stanął specjalny kontener. Potrzebne są: środki myjące, higieniczne i pielęgnacyjne dla dzieci, proszki do prania, apteczki, żywność sucha i konserwy, kaszki, pieluchy.

Punkt zbiórki powstał również na Wydziale Chemicznym. Dary można przynosić do holu budynku przy ul. B. Krzywoustego 4 (Nowa Chemia). Potrzebne są opatrunki hemostatyczne, powerbanki, ciepłe ubrania i koce, materace powietrzne oraz leki (paracetamol, ibuprofen).

Informacje dotyczące zbiórki na Uczelni będziemy na bieżąco aktualizowali.

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie