Baner przedstawia zielony zegar i informacje tekstowe.
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 24.06.2022

Ruszyła rejestracja do 5. śląskiej edycji konkursu Three Minute Thesis®

Naukowe zagadnienia, świetne opowieści i… jedynie 3 minuty na ich przedstawienie. To założenia konkursu 3MT®, skierowanego do doktorantów uczelni oraz oddziałów Polskiej Akademii Nauk znajdujących się w województwie śląskim. Rejestracja ruszyła.

Three Minute Thesis® (3MT®) to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej na licencji The University of Queensland w Australii.

W tym roku to już 5. edycja wydarzenia Three Minute Thesis®, organizowana przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej. Konkurs pozwala uczestnikom sprawdzić się w działaniach popularyzatorskich i komunikacyjnych, a widzom poznać najciekawsze zagadnienia z wielu różnych dziedzin nauki!

Zapraszamy do udziału doktorantów uczelni oraz oddziałów Polskiej Akademii Nauk znajdujących się w województwie śląskim.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 27 października 2022 r. za pośrednictwem formularza: https://www.polsl.pl/rjo.../rejestracja-three-minute-thesis/

Eliminacje odbędą się 5 listopada, natomiast finał został zaplanowany na 19 listopada.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: https://www.polsl.pl/rjo7-cpn/konkurs-three-minute-thesis/