zdjęcie z polskiego kongresu przedsiębiorczości

Politechnika Śląska nagrodzona podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości

W Krakowie zakończył się VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. Wydarzenie obfitowało w liczne dyskusje gospodarcze, w których wzięli udział przedstawiciele naszej Uczelni. Elitarną nagrodę Fundament 2020/2021 w imieniu Politechniki Śląskiej odebrał prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk.

Politechnika Śląska była jednym z patronów merytorycznych Kongresu, który zgromadził kilkaset firm i instytucji oraz kilkudziesięciu prelegentów z różnych dziedzin gospodarki. Wśród zaproszonych gości w panelach dyskusyjnych brali udział m.in. Prorektor ds. Nauki i Rozwoju prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk oraz Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ.

zdjęcie z Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości

Przed rozpoczęciem dyskusji odbyło się oficjalne wręczenie nagród, w tym przyznanej Politechnice Śląskiej statuetki i tytułu Fundament 2020/2021. Odebrał ją w imieniu Uczelni, prof. Marek Pawełczyk. FUNDAMENT to ogólnopolski program promujący podmioty, które uzupełniają swoją działalność gospodarczą o akcje promujące społeczną odpowiedzialność biznesu oraz rozwój kultury i poprzez swoją politykę stają się wzorem dla innych podmiotów. Są dowodem na to, że solidny fundament to podstawa dobrze prosperującej instytucji lub firmy.

Polski Kongres Przedsiębiorczości, który odbywał się od 05 - 07 października w Krakowie był okazją do wymiany poglądów oraz nawiązywania i budowania relacji biznesowych. Dał również możliwość prezentacji firm i instytucji w ramach stanowisk promocyjnych, które szczególnie w pierwszy dzień Kongresu były licznie odwiedzane przez gości.

Więcej informacji na stronie Politechnika Śląska | Politechnika Śląska nagrodzona podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości (polsl.pl)

Zdjęcia Grzegorz Wagner