Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 27.04.2022

Doktorant Politechniki Śląskiej z nagrodą Kolos w kategorii Podróże

Doktorant Politechniki Śląskiej mgr inż. Mateusz Wrazidło otrzymał nagrodę Kolos w kategorii Podróże. Kapituła tego podróżniczego wyróżnienia doceniła go „za wrażliwość i empatię wobec lokalnej społeczności oraz wytrwałość i rzetelność podczas dokumentacji Tepui w Gujanie uwieńczonej publikacją badań naukowych”.

Kolosy to honorowe nagrody podróżnicze przyznawane dorocznie za dokonania zrealizowane w minionym roku. Nagrody są wręczane podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

Mateusz Wrazidło jest doktorantem związanym z Katedrą Podstaw Konstrukcji Maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej. Jego naukowa uwaga skupia się jednak głównie na badaniach środowiska Pantepui – regionu położonego w Ameryce Południowej. Niedawno Mateusz Wrazidło ujawnił błędy w nomenklaturze geograficznej Ameryki Południowej w nazewnictwie gór stołowych nazywanych lokalnie jako „tepui”, które położone są wokół granicy Gujany i Wenezueli. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Politechnika Śląska | Naukowiec Politechniki Śląskiej ujawnił błędy na mapach Ameryki Południowej (polsl.pl)

Pełna lista tegorocznych laureatów znajduje się na stronie: Wszyscy laureaci Kolosów (za rok) 2021 (kolosy.pl)

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie