Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 18.05.2021     Aktualizacja: 26.05.2021

Cyfryzacja – Symulacje. Konferencja tematyczna w ramach POB5

Druga edycja konferencji tematycznej w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego 5: automatyzacja procesów i Przemysł 4.0 odbędzie się w czwartek, 27 maja 2021 roku.

Obserwowane obecnie zmiany technologiczne zachodzą z szybkością, jakiej nigdy wcześniej nie doświadczano. Bez cienia przesady proces ten można nazwać rewolucją przemysłową, utożsamianą z Przemysłem 4.0.

Politechnika Śląska od wielu lat prowadzi badania związane z tworzeniem i udoskonalaniem technologii Przemysłu 4.0, a przede wszystkim automatyzacji i integracji procesów za pomocą systemów informatycznych. Wspomnianą tematyką zajmuje się POB5, w ramach którego wyodrębniono dwanaście podobszarów.

27 maja 2021 roku odbędzie się konferencja tematyczna poświęcona podobszarom trzeciemu i czwartemu:

• Podobszar 3: Cyfryzacja i zastosowania technologii informatycznych, w tym przetwarzanie dużych zbiorów danych, chmury obliczeniowe, cyberbezpieczeństwo, Internet Rzeczy, Przemysłowy Internet Rzeczy – koordynator: prof. Piotr Gaj, piotr.gaj@polsl.pl;
  • Podobszar 4: Symulacje i modelowanie procesów, w tym procesów przemysłowych – koordynator: prof. Damian Krenczyk, damian.krenczyk@polsl.pl.

W konferencji mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Śląskiej (zaplanowano sesje dla doktorantów i studentów).

Zgłoszenia udziału w konferencji należy przesyłać do 21 maja 2021 roku na adresy koordynatorów:

• piotr.gaj@polsl.pl (zgłoszenia do podobszaru POOB5.3);
  • damian.krenczyk@polsl.pl (zgłoszenia do podobszaru POB5.4).

Zgłoszenie z propozycją wystąpienia powinno zawierać:

• tytuł prezentacji;
  • dane autora, dane prelegenta (wraz z adresem e-mail);
  • numer podobszaru, do którego zgłaszana jest prezentacja (POB5.3 lub POB5.4).

Prezentacje powinny być przygotowane w języku polskim. Czas wystąpienia: maksymalnie 15 minut.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 27 maja, o godz. 14:00 z wykorzystaniem platformy Zoom. Link do telekonferencji zostanie wysłany zainteresowanym bezpośrednio przed spotkaniem.

Kolejna konferencja tematyczna, dotycząca wymienionych zagadnień w ramach POB5, planowana jest w 2022 roku.

Agenda Konferencji ... Pobierz