ico

31 sierpnia 2021 odbył się wyjazd do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku w ramach projektu "Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje”, zorganizowany przez Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej. Studenci i pracownicy PŚ mieli okazję zwiedzić oczyszczalnię ścieków zlokalizowaną w Rybniku przy ul. Rudzkiej oraz poznać cały schemat działania oczyszczalni. Następnie zostały zaprezentowane pomieszczenia dyspozytorni oraz bardzo nowoczesny system monitorowania siecią wodociągową miasta Rybnik. System ten został zrealizowany wspólnie z Politechniką Śląską w Gliwicach przy wsparciu programów unijnych. Na koniec wszyscy udali się się do Stacji Uzdatniania Wody znajdującej się w Rybniku-Boguszowicach przy ul. Rajskiej, gdzie źródłem wody dla obiektu są trzy studnie głębinowe na terenie Rybnika oraz na terenie miejscowości Świerklany.