Autor: Agata Kuczma     Publikacja: 20.08.2021
Centrum Kształcenia Ustawicznego - filia Politechniki Śląskiej oraz Biblioteka PŚ - Galeria Sztuki Zakamarek, zaprasza na Rybnickie Targi Edukacji, które odbędą się w dniach 17-18 września br.
Celem Targów jest prezentacja oferty edukacyjnej dla dzieci w wieku od 5 – 18 lat (przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie) dostępnej w ramach zajęć pozalekcyjnych na terenie miasta Rybnik i okolic lub realizowanych w formie online.
Wystawcami w trakcie Targów będą firmy, organizacje oraz akademie mające w swojej ofercie zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza zajęcia z obszaru programowania, kodowania, lego robotyki oraz nauk ścisłych.
W trakcie Targów odbędą się także prezentacje oferty dla szkół oraz przedszkoli w zakresie lekcji pokazowych lub zajęć/wykładów/warsztatów zapraszanych w celu prezentacji ciekawych eksperymentów oraz zastosowań nauki w praktyce, a także ciekawe prelekcje dla nauczycieli oraz rodziców.
Zaprezentowane zostaną również gry planszowe, które mogą być ciekawą formą edukacji przez zabawę, a także oferta Biblioteki Politechniki Śląskiej, Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz kilku Wydziałów PŚ.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia:
oraz na naszym Facebooku