eec-logo-730
Autor: Grzegorz Wagner     Publikacja: 20.09.2021     Aktualizacja: 08.11.2021

Przedstawiciele Politechniki Śląskiej na EKG

JM Rektor Politechniki Śląskiej - prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Prorektor ds. Ogólnych - prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz oraz Prorektor ds. Nauki i Rozwoju - prof.  dr hab. inż. Marek Pawełczyk będą reprezentować Politechnikę Śląską podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 20 do 22 września w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach corocznie gromadzi najwybitniejsze osobistości świata gospodarki, nauki, biznesu i polityki. Jako wydarzenie o międzynarodowym charakterze Kongres wpisał się na stałe w kalendarz dyskusji na temat przyszłości światowych gospodarek. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 20 do 22 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Format uczestnictwa zakłada możliwość udziału zarówno w formie stacjonarnej jak i on-line.

Rejestracja uczestników trwa do 17 września 2021 r. do godz. 13.00 na stronach internetowych organizatora: EEC Poland.

Podczas spotkań panelowych Politechnikę Śląską będą reprezentować:

• JM Rektor Politechniki Śląskiej - prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk

20 września 2021 r. | 16.30-18.00 | Nowa Polityka Przemysłowa:

Strategia przemysłowa – remedium na kryzys, ale i na przyspieszenie rozwoju. Polskie firmy, polskie technologie, polskie produkty – zwrot ku autarkii czy dobrze rozumiany patriotyzm gospodarczy? Biznes wskazuje bariery. Pięć filarów strategii. Rola kontraktów branżowych. Sprzężenie z funduszami unijnymi. Droga do realizacji: sojusznicy, przeszkody, dalekosiężne cele

• Prorektor ds. Ogólnych - prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz

21 września 2021 r. | 11.30-13.00 | Infrastruktura i rozwój elektromobilności:

Jak skoordynować rozwój infrastruktury z tempem przyrostu liczby pojazdów? Elektromobilność po europejsku i po polsku. Czas weryfikacji: rozwiązania trafione, ślepe uliczki, pomysły na przyszłość. Jak stymulować rozwój, nie psując rynku? Dopłaty do zakupu samochodów – czy to dobry pomysł?

• Prorektor ds. Nauki i Rozwoju - prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk

22 września 2021 r. | 13.30-15.00 | Kapitał intelektualny – złoto XXI wieku:

Kapitał intelektualny motorem rozwoju gospodarczego. Jak inwestować w wiedzę? Kompleksowa reforma systemu edukacji, by sprostać przyszłym wyzwaniom rynku pracy. Jak budować kompetencje przyszłości w świecie po pandemii. Cyfryzacja i digitalizacja, technologiczne wyzwania przed polskimi uczelniami. Kadry szyte na miarę, czyli jak zaangażować biznes w reformę szkolnictwa. Polskie firmy w globalnej walce o talenty.

Listę wszystkich spotkań panelowych i wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, pod adresem: https://www.eecpoland.eu/pl/.

Zachęcamy do udziału zarówno w formie stacjonarnej, jak i wydarzeniach on-line.

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58