A A+ A++
Autor: Grzegorz Wagner     Publikacja: 01.10.2021     Aktualizacja: 08.11.2021

EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska jest jednym z partnerów konsorcjum EURECA-PRO. Od 4 do 8 października 2021 roku zaprasza na spotkania i warsztaty poświęcone Uniwersytetowi Europejskiemu, a także współpracy wspólnoty akademickiej z konsorcjum oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.

EURECA-PRO (European University Alliance on Responsible Consumption and Production) to konsorcjum tworzone przez Politechnikę Śląską oraz University of Leoben (Austria), Technical University Freiberg (Niemcy), University of Petrosani (Rumunia), University of Leon (Hiszpania), Technical University of Crete (Grecja), Mittweida University of Applied Sciences (Niemcy), wyłonione w prestiżowym, strategicznym programie Unii Europejskiej, mającym ambicję zmiany europejskiej i światowej edukacji.

To siedem uczelni tworzących zalążek przyszłego Uniwersytetu Europejskiego. Konsorcjum skupia się wokół szeroko pojętych zagadnień związanych z 4. i 12. celem zrównoważonego rozwoju ONZ: dobra jakość edukacji dla wszystkich oraz zrównoważona konsumpcja i produkcja.

Uniwersytet Europejski to także wartości edukacyjne i naukowe, wspierane przez partnerów konsorcjum współpracujących ze sobą w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia, badań oraz innowacji w zakresie rozwoju środowiska i społeczeństwa, a także aspektów technologicznych, ekologicznych, gospodarczych, społecznych i politycznych.

Tydzień EURECA-PRO na Politechnice Śląskiej to niezwykła okazja do poznania przez wspólnotę akademicką oraz partnerów z otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni zadań i szans związanych z Uniwersytetem Europejskim. Spotkania organizowane w ramach wydarzenia mogą stać się źródłem wiedzy o współpracy z ośrodkami zagranicznymi – nie tylko w perspektywie naukowej, lecz także kulturowej, językowej i społecznej.

EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej promuje cele w zakresie zrównoważonej konsumpcji i produkcji, związane z zagadnieniami ochrony środowiska. Temu obszarowi poświęcono również spotkanie, konkurs oraz aktywności skierowane do uczniów szkoły podstawowej, które pozwolą na podniesienie świadomości ekologicznej i wypracowanie odpowiedzialnych postaw społecznych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej. Wydarzenie rozpocznie się 4 października.

Agenda wydarzenia Pobierz

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

Tomasz Haptas
2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021
photo

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:48:17
2021-02-04 00:45:13
13.08.2020
photo

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58
13.08.2020
1 z 1

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
Eureca-PRO logo

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie