A A+ A++

FESTIWAL NAUKI I BIZNESU
„PATENT NA ZYSK”

W dniach 26-27 kwietnia 2023 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Własności Intelektualnej, Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej organizuje wydarzenie pn. Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk”, które jest dofinansowane ze środków budżetu Państwa w ramach programu Doskonała Nauka.

Celem festiwalu jest upowszechnianie osiągnięć naukowych oraz idei komercjalizacji wyników badań, a także ochrony patentowej najlepszych rozwiązań sektora nowych technologii i innych gałęzi przemysłu w otoczeniu społeczno-gospodarczym.

W trakcie Festiwalu w siedzibie Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach zorganizowana zostanie konferencja, podczas której odbędzie się prezentacja wyników badań, wymiana poglądów na temat współczesnych kierunków
w transferze technologii oraz rozstrzygnięcie konkursu „Lider Innowacyjności Politechniki Śląskiej”. Ponadto, drugi dzień wydarzenia realizowany w plenerze (Klub Pracowników Politechniki Śląskiej), poświęcony będzie promowaniu osiągnięć naukowo-badawczych Politechniki Śląskiej oraz upowszechnianiu wiedzy o własności intelektualnej i ochronie patentowej w otoczeniu społeczno-gospodarczym Gliwic. W ramach wspomnianego wydarzenia przewidziano także konkurs sportowy pn. „Patent na wygraną” oraz organizację strefy zabaw dla dzieci. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert, stanowiący nieformalną okazję do umacniania relacji naukowo-biznesowych.

 

Plakat_Konferencja (I dzień) png
Plakat_ Festiwal (II dzień) png

Regulamin wydarzenia:

Regulamin Festiwalu Nauki i Biznesu.pdf Pobierz
Eureca-PRO logo

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie