A A+ A++

Historia

Katedra Biosensorów i Przetwarzania Sygnałów Biomedycznych wywodzi się z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, oraz z Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu. Historia Politechniki Śląskiej sięga roku 1945. Jej kadrę stanowili wybitni przedstawiciele szkoły lwowskiej. W 1964 roku powstał Wydział Automatyki a w 1969 zostaje powołany Oddział Elektronicznej Aparatury Medycznej. W 1984 wydział przyjmuje nazwę Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki. Zostają wprowadzone specjalności Elektronika Biomedyczna oraz Informatyka w Medycynie. W 2005 roku powstaje międzywydziałowy kierunek studiów “biotechnologia” we współpracy z Wydziałem Chemicznym oraz Wydziałem Inżynierii Środowiska. Na wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki wprowadza się specjalność “Biocybernetyka”. W 2007 powstaje nowatorski kierunek Inżynieria Biomedyczna. W 2010 powołano pierwszy w kraju Wydział Inżynierii Biomedycznej.