A A+ A++

Pracownicy

Katedry Informatyki Medycznej i Sztucznej Inteligencji

KIEROWNIK KATEDRY

prof. dr hab. inż. Ewa Piętka

Numer pokoju: 218a

tel. (32) 277 74 68

Ewa.Pietka@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza sygnałów i obrazów biomedycznych

  • Projektowanie systemów komputerowego wspomagania diagnostyki i terapii medycznej

  • Informatyka medyczna

SAMODZIELNI PRACOWNICY NAUKOWI

prof. dr hab. inż. Andrzej W. Mitas

Numer pokoju: 225

tel. (32) 277 74 72

Andrzej.Mitas@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza sygnałów biomedycznych

  • Biometria fizjologiczna i behawioralna

  • Muzyka & biocybernetyka

  • Systemy komputerowego wspomagania diagnostyki i terapii

dr hab. inż. Paweł Badura, prof. PŚ

Numer pokoju: 224

tel. (32) 277 74 71

Pawel.Badura@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza obrazów i sygnałów biomedycznych

  • Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, uczenie głębokie

  • Projektowanie systemów komputerowego wspomagania diagnostyki medycznej

dr hab. inż. Arkadiusz Gertych,
prof. wizytujący

Numer pokoju: 218a

tel. (32) 277 74 68

Arkadiusz.Gertych@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Patomorfologia i onkologia obliczeniowa

  • Aplikacje sztucznej inteligencji w diagnostyce i leczeniu nowotworów

  • Biomarkery w medycynie spersonalizowanej

  • Informatyka bio-obrazu

prof. dr hab. inż. Dominik Spinczyk

Numer pokoju: 223

tel. (32) 277 74 59

Dominik.Spinczyk@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Komputerowe wspomaganie terapii medycznej

  • Analiza danych, w tym medycznych

  • Metody sztucznej inteligencji

dr hab. inż. Wojciech Więcławek,
prof. PŚ

Numer pokoju: 224

tel. (32) 277 74 71

Wojciech.Wieclawek@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza i przetwarzanie obrazów, w szczególności obrazów medycznych

  • Systemy komputerowego wspomagania diagnostyki medycznej

ADIUNKCI

dr inż. Maria Bieńkowska

Numer pokoju: 214

tel. (32) 277 74 65

Maria.Bienkowska@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza sygnałów biomedycznych

  • Analiza sygnału mowy

  • Komputerowe wspomaganie diagnostyki i terapii

dr inż. Marcin Bugdol

Numer pokoju: 213

tel. (32) 277 74 72

Marcin.Bugdol@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Przetwarzanie sygnałów biomedycznych, w szczególności głosu

  • wykorzystanie metod sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

dr inż. Monika Bugdol

Numer pokoju: 216

tel. (32) 277 74 67

Monika.Bugdol@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza statystyczna danych medycznych

  • Przetwarzanie danych biomedycznych

dr inż. Joanna Czajowska

Numer pokoju: 216

tel. (32) 277 74 67

Joanna.Czajkowska@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza i przetwarzanie obrazów medycznych

  • Komputerowe wspomaganie diagnostyki medycznej

  • Wspomaganie diagnostyki chorób skóry

  • Wykorzystanie metod sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

dr inż. Marta Danch-Wierzchowska

Numer pokoju: 213

tel. (32) 277 74 72

Marta.Danch-Wierzchowska@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Wykorzystanie metod uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do przetwarzania sygnałów biomedycznych

  • Tworzenie systemów biometrycznych

  • Wykorzystanie metod zarządzania projektami w badaniach naukowych

dr Jan Juszczyk

Numer pokoju: 216

tel. (32) 277 74 67

Jan.Juszczyk@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza obrazów medycznych

  • Komputerowe wspomaganie diagnostyki medycznej

dr inż. Jacek Kawa

Numer pokoju: 214

tel. (32) 277 74 65

Jacek.Kawa@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Wspomaganie diagnostyki geriatrycznej

  • Analiza obrazów medycznych

  • Systemy PACS

dr inż. Michał Kręcichwost

Numer pokoju: 215

tel. (32) 277 74 66

Michal.Krecichwost@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza  sygnałów biomedycznych, w szczególności sygnału mowy

  • Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, uczenie głębokie

  • Projektowanie systemów komputerowego wspomagania terapii i diagnozy logopedycznej

dr inż. Zuzanna Miodońska

Numer pokoju: 215

tel. (32) 277 74 66

Zuzanna.Miodonska@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe

  • Metody statystycznej analizy danych

  • Przetwarzanie i analiza sygnału mowy

  • Projektowanie systemów komputerowego wspomagania terapii i diagnozy mowy

dr inż. lek. Bartłomiej Pyciński

Numer pokoju: 216

tel. (32) 277 74 67

Bartlomiej.Pycinski@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Przetwarzanie cyfrowych obrazów radiologicznych i histologicznych

  • Systemy nawigacji obrazowej w zabiegach chirurgicznych

  • Systemy archiwizacji i transmisji obrazów radiologicznych

dr inż. Marcin Rudzki

Numer pokoju: 214

tel. (32) 277 74 65

Marcin.Rudzki@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Przetwarzanie obrazów, Insight Segmentation and Registration Toolkit

  • Elektronika

dr inż. Piotr Zarychta

Numer pokoju: 216

tel. (32) 277 74 67

Piotr.Zarychta@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza sygnałów i obrazów biomedycznych

  • Systemy komputerowego wspomagania diagnostyki medycznej dedykowane kończynie dolnej (alloplastyka stawu kolanowego, więzadła krzyżowe)

ASYSTENCI

mgr inż. Aleksandra Badura

Numer pokoju: 214

tel. (32) 277 74 65

Aleksandra.Badura@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza sygnałów biomedycznych

  • Analiza głosu

  • Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe

mgr inż. Daniel Ledwoń

Numer pokoju: 213

tel. (32) 277 74 72

Daniel.Ledwon@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Wizja komputerowa w analizie ruchu

  • Komputerowe wspomaganie fizjoterapii

  • Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, uczenie głębokie

mgr inż. Anna Mańka

Numer pokoju: 213

tel. (32) 277 74 72

Anna.Manka@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza sygnałów biomedycznych

  • Analiza profilu behawioralno-fizjologicznego użytkownika

mgr inż. Patrycja Romaniszyn-Kania

Numer pokoju: 213

tel. (32) 277 74 72

Patrycja.Romaniszyn-Kania@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Inżynieryjne wspomaganie fizjoterapii

  • Profil behawioralno-fizjologiczny pacjenta podczas terapii

  • Hybrydowe systemy oceny stanu emocji

  • Wykorzystanie metod sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego

DOKTORANCI

mgr inż. Marta Biesok

Numer pokoju: 215

tel. (32) 277 74 76

Marta.Biesok@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza sygnałów i obrazów medycznych

  • Biocybernetyka i sztuczna inteligencja

  • Akwizycja danych

mgr inż. Aleksandra Juraszczyk

Numer pokoju: 215

tel. (32) 277 74 76

Aleksandra.Juraszczyk@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Komputerowe wspomaganie diagnostyki i terapii medycznej

  • Analiza i przetwarzanie obrazów medycznych

  • Wspomaganie diagnostyki chorób piersi

mgr inż. Stella Maćkowska

Numer pokoju: 223

tel. (32) 277 74 59

Stella.Mackowska@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Komputerowe wspomaganie terapii medycznej

  • Analiza danych, w tym medycznych

  • Metody sztucznej inteligencji

  • Metody przetwarzania języka naturalnego

  • Językoznawstwo

mgr inż. Agata Sage

Numer pokoju: 215

tel. (32) 277 74 76

Agata.Sage@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza obrazów i sygnałów medycznych

  • Metody sztucznej inteligencji, głębokiego uczenia i uczenia maszynowego

  • Projektowanie systemów komputerowego wspomagania diagnostyki medycznej

mgr inż. Agata Wijata

Numer pokoju: 215

tel. (32) 277 74 76

Agata.Wijata@polsl.pl

Profil ORCID

Obszary zainteresowań:

  • Analiza sygnałów i obrazów medycznych

  • Metody sztucznej inteligencji, głębokiego uczenia i uczenia maszynowego

  • Projektowanie systemów komputerowego wspomagania diagnostyki medycznej

PRACOWNICY ADMINISTRACYJNI

mgr inż. Stanisław Franiel

Numer pokoju: 219

tel. (32) 277 74 69

Stanislaw.Franiel@polsl.pl

mgr inż. Magdalena Gramatyka

Numer pokoju: 218

tel. (32) 277 74 50

Magdalena.Gramatyka@polsl.pl

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie