Start - Aktualnosci
O tunelach w kole naukowym
26.03.2026 r. w sali nr 492 w Katedrze Geoinżynierii i Eksploatacji Surowców (RG4 - Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej) odbyło się otwarte spotkanie Studenckiego Koła Naukowego „Gwarek”, które zainicjował Jego Opiekun - P. Mgr inż. Konrad Kołodziej.
Podczas spotkania można było wysłuchać prezentacji naszego Absolwenta, P. Inż. Konrada Kajstury, który pełni funkcję osoby wyższego dozoru ruchu w specjalności górniczej podczas drążenia tunelu w ciągu drogi ekspresowej S19 w rejonie Rzeszowa, będącej ważną częścią wielkiego projektu międzynarodowego pod nazwą Via Carpatia.
Proces drążenia tunelu odbywa się przy użyciu tarczy TBM, co w polskich warunkach staje się coraz częstszą metodą, choć brakuje osób uprawnionych do kierowania poszczególnymi etapami robót.
Serdecznie dziękujemy Panu Inżynierowi za ciekawą prezentację oraz za chęć wygłoszenia jej przed nami!
Koło naukowe „Gwarek”


Aktualności
Pokaż wszystkie
Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:
Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:
Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.


