A A+ A++
nagl1

Tytuł projektu:

Nowy Świt - Rozwój nowego pokolenia utalentowanych studentów Wydziału Chemicznego (Politechniki Śląskiej) poprzez udział w prestiżowych międzynarodowych konferencjach i szkoleniach

 

Założenia i cele projektu:

Głównym celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności młodych utalentowanych studentów Politechniki Śląskiej poprzez rozwój personalny, rywalizację w sesjach posterowych na prestiżowych konferencjach i szkoleniach prowadzonym przez prestiżowych zagranicznych badaczy. Dla studentów nauk ścisłych i technicznych jedną z najważniejszych umiejętności jest przedstawianie w sposób zrozumiały swych wyników badań zarówno w języku ojczystym oraz obcym. Proponowany projekt pozwoli rozwinąć umiejętność miękkie poprzez udział w uznanych międzynarodowych konferencjach, a także rozwinąć swoją sieć kontaktów i zdobyć najnowszą wiedzę z zakresu badań nad chemią, inżynierią chemiczną i inżynierią materiałową. Projekt zakłada udział w trzech konferencjach poprzez przedstawianie swoich wyników badań międzynarodowemu gronu naukowców. Organizatorzy tych konferencji to jedne z największych towarzystw naukowych na świecie: Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne (American Chemical Society, ACS), Europejskie Towarzystwo Badań nad Materiałami (European Materials Research Society, E-MRS) i Towarzystwo Eektrochemiczne (Electrochemical Society, ECS). Zrzeszają one naukowców z całego świata, a organizowane przez nich spotkania umożliwiają wymianę doświadczeń z tysiącami naukowców, a także przedstawicielami koncernów przemysłowych. W ramach projektu uczestnicy będą rywalizowali z najlepszymi studentami z renomowanych uczelni.

Planowane efekty:

  • Prezentacja wyników prac badawczych na prestiżowych konferencjach.
  • Ocena konkurencyjności uczestników projektu na arenie międzynarodowej.
  • Rywalizacja z najlepszymi studentami z prestiżowych ośrodków z całego świata w ramach konkursów organizowanych na konferencjach.
  • Poprawa umiejętności miękki takich jak: prezentacja wyników badawczych, organizacja czasu pracy, prowadzenie dyskusji naukowej, a także komunikacja w języku obcym.
  • Zdobycie wiedzy bezpośrednio od osób, która tworzą obecną światową naukowe i technikę.
  • Zdobycie kontaktów, które w przyszłości mogą pomóc w rozwoju kariery osobistej.
  • Poprawa konkurencyjności oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych.
  • Uczestnicy projektu staną się członkami szanowanych towarzystw naukowych i będą mogli korzystać ze wszystkich korzyści z tym związanych – darmowe szkolenia, materiały szkoleniowe, webinaria. To przełoży się również na wzrost kompetencji po zakończeniu projektu.
  • Promocja kraju jak i uczelni na arenie międzynarodowej oraz podnoszenie znaczenia rodzimego kraju.

Wartość projektu: 46 000 zł (wkład Funduszy Europejskich: 38 180 zł)

Beneficjent: Politechnika Śląska

 

Osoby zaangażowane w realizację projektu:

Łukasz Czapura

Jakub Ćwiertnia

Magdalena Radwan

Inż. Paweł Stando

Mgr inż. Grzegorz Stando

Dr hab. inż. Dawid Janas, Prof. PŚ

NzN2

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie