DSC07738_grup_East_Easy-Resize.com
Autor: Martin Huć     Publikacja: 24.05.2024

Zwycięstwo Silesian Greenpower!

Pierwsze oraz drugie miejsce, a także specjalna nagroda, to efekt świetnego występu studentów Politechniki Śląskiej z zespołu Silesian Greenpower w zawodach F24+, które odbywały się na torach w Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że Silesian Greenpower startuje w wyścigach F24+. To kategoria, w której kierowca może mieć maksymalnie 26 lat. Wszystkie samochody są zbudowane z takich samych silników, zasilanych prądem stałym o mocy 240 W. Mają także te same akumulatory o pojemności 36 Ah. Wyścig trwa 60 minut. Wygrywa drużyna, która w tym czasie pokona najwięcej okrążeń.

Studenci Politechniki Śląskiej w ostatnim czasie wystartowali w zawodach na trzech torach, jadąc dwoma bolidami. Najlepiej poszło im na torze East Fortune w Szkocji.

- Zajęliśmy pierwsze i drugie miejsce, ponadto zostaliśmy wyróżnieni nagrodą specjalną Ford Engineering Award za system telemetrii naszych bolidów – opowiada prof. dr hab. inż. Andrzej Baier, koordynator projektu Silesian Greenpower. - Po słabszym występie w pierwszych zawodach wprowadziliśmy pewne poprawki w pojazdach i to przyniosło efekt.

DSC07497_Easy-Resize.com (1)

Dobrze naszej drużynie poszło także na torze firmy Lotus, legendarnego zespołu mającego za sobą starty w Formule 1, gdzie jeden z bolidów uplasował się na czwartym miejscu.

- Dziękujemy za wsparcie wszystkim sponsorom, a w szczególności Przedsiębiorstwu Łysoń Tomasz i Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Mechaników Polskich – SIMP – mówi prof. Andrzej Baier.

W najbliższych miesiącach Silesian Greenpower będzie zbierał fundusze, aby móc wystartować we wrześniowych wyścigach, a także będzie prowadził prace nad kolejnymi zmianami w pojazdach, m.in. w obszarze przodu pojazdu, owiewek oraz układu sterowania silnikiem.

Gratulujemy!