Autor: Aleksandra Weber     Publikacja: 07.06.2021

Zmarła mgr Teresa Śliwińska

Z żalem zawiadamiamy, że 1 czerwca 2021 roku zmarła mgr Teresa Śliwińska, emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego w Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej.

Mgr Teresa Śliwińska pracowała w latach 1966 – 1968 jako nauczyciel w Technikum Zawodowym dla Pracujących. Od 1968 roku była związana ze Studium Języków Obcych jako lektor, a następnie wykładowca (od 1981 roku) oraz starszy wykładowca (od 1988 roku). W pracy zawodowej zajmowała się również tłumaczeniami.

Była cenionym dydaktykiem, zawsze obdarzającym wsparciem studentów, a także innych pracowników .  Za osiągnięcia dydaktyczne była wielokrotnie wyróżniona nagrodą Rektora Politechniki Śląskiej.

Mgr Teresa Śliwińska pozostanie w pamięci jako osoba koleżeńska, zaangażowana i życzliwa.

Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłej wyrazy współczucia i żalu składają Rektor, Senat oraz Wspólnota Akademicka Politechniki Śląskiej.

Msza święta zostanie odprawiona 8 czerwca 2021 roku o godzinie 10.00  w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego  w Gliwicach. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 8 czerwca 2021 roku o godzinie 11.00 w  kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie