Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 25.08.2021

Zmarł prof. dr hab., dr h.c. multi Czesław Cempel

Z głębokim żalem zawiadamiany, że w dniu 21 sierpnia 2021 zmarł prof. dr hab., dr h.c. multi Czesław Cempel zasłużony profesor Politechniki Poznańskiej, emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Mechaniki Stosowanej. 

Prof. Czesław Cempel był wybitnym specjalistą w zakresie dynamiki, wibroakustyki, diagnostyki, ekoinżynierii, teorii i inżynierii systemów oraz metodologii badań.  Wykreował wiele przedmiotów i specjalności kształcenia, w tym wibroakustykę maszyn, eksploatację i diagnostykę, mechatronikę, ekoinżynierię. Profesor jest doktorem honoris causa Politechniki Szczecińskiej oraz Akademii Górniczo Hutniczej a także członkiem wielu organizacji naukowych.

W osobie zmarłego wspólnota akademicka żegna wspaniałego człowieka i oddanego nauczyciela. Uroczystości pogrzebowe śp. prof. dr. hab. Czesława Cempla odbędą się w czwartek 26 sierpnia 2021 o godzinie 12.00 na Cmentarzu komunalnym w Bydgoszczy przy ulicy Kcyńskiej.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie