nekrologwww
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Autor: Martin Huć     Publikacja: 23.05.2024

Zmarł dr inż. Roman Domagała

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 21 maja 2024 roku, w wieku 81 lat, zmarł dr inż. Roman Domagała.

Odszedł wspaniały uczony, zasłużony nauczyciel akademicki, Człowiek wielkiej wiedzy i doświadczenia, praktyk i badacz. Wychowawca wielu pokoleń inżynierów i magistrów.

Dr inż. Roman Domagała z Politechniką Śląską związany był od 1968 roku. W latach 1973-1983 pełnił funkcję kierownika Zespołu Ogólnej Technologii Mechanicznej, Filii Politechniki Śląskiej w Dąbrowie Górniczej. W latach 1997-2003 był kierownikiem Laboratorium Technologicznego w Instytucie Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych. W 2003 roku pełnił funkcję kierownika Studium Podyplomowego oraz pełnomocnika dziekana ds. studiów inżynierskich w CKI-Rybnik. W latach 1999-2003 był przewodniczącym Stowarzyszenia Wychowanków Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

Doktor był autorem blisko 70 publikacji naukowych oraz książki, kierownikiem licznych prac naukowo badawczych zakończonych wieloma wdrożeniami przemysłowymi, a także patentami i projektami wynalazczymi.

Został wyróżniony licznymi odznaczeniami, w tym Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznaką Zasłużony dla Politechniki Śląskiej, Srebrną Odznaką za Zasługi dla Rozwoju Przemysłu Maszynowego, Srebrną Odznaką Zasłużony w Rozwój Województwa Katowickiego, Srebrną Honorową Odznaką SIMP oraz Złotą Odznaką ZNP.

Odszedł od nas Człowiek niezwykle życzliwy, prawy i serdeczny, o niespotykanym poczuciu humoru. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci! Rodzinie Pana Doktora i Jego Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Msza święta zostanie odprawiona w dniu 25 maja 2024 roku o godz. 11:00 w Kościele pw. Św. Bartłomieja w Gliwicach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się tego samego dnia bezpośrednio po Mszy Św. na Cmentarzu Lipowym w Gliwicach.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie