Na czarno-białym zdjęciu widać młodego mężczyznę w okularach.
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 06.05.2022     Aktualizacja: 10.05.2022

Zmarł dr inż. Krzysztof Kawlewski

Z głębokim żalem informujemy, że 6 maja 2022 r., w wieku 41 lat, zmarł dr inż. Krzysztof Kawlewski.

Był adiunktem Katedry Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej na Wydziale Mechanicznym Technologicznym.

Działalność naukowa dr. inż. Krzysztofa Kawlewskiego obejmowała zagadnienia dotyczące drgań w układach fizycznych, a w szczególności modelowania i symulacji układów redukcji drgań w układach napędowych urządzeń mechatronicznych. Zajmował się także badaniami w zakresie druku 3D i aplikacji IoT. Był promotorem wielu prac dyplomowych inżynierskich i magisterskich. Aktywnie uczestniczył w wielu sympozjach i konferencjach naukowych.

Dr Kawlewski był autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych o zasięgu międzynarodowym i krajowym. Był opiekunem Laboratorium Integracji Układów Mechatronicznych, Dynamiki Układów Mechatronicznych. Przez wiele lat pełnił funkcję członka i skarbnika komitetu organizacyjnego Międzynarodowego Sympozjonu Modelowanie w Mechanice. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej. Prowadził przez wiele lat strony internetowe Katedry Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej PŚ.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 11 maja 2022 r. O godz. 12.00 odbędzie się msza św. w kościele MB Częstochowskiej w Knurowie; poprzedzi ją różaniec o godz. 11.30 w kaplicy pogrzebowej. Ceremonia pożegnania odbędzie się na cmentarzu parafialnym w Łaziskach Górnych.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.