Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 18.11.2021

Zmarł dr inż. Eugeniusz KOSEK

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 03.11.2021 r. w wieku 80 lat, zmarł dr inż. Eugeniusz Kosek, ceniony naukowiec i nauczyciel akademicki, specjalista w dziedzinie Informatyki, autor publikacji i podręczników akademickich.

Dr inż. Eugeniusz Kosek w czasie swojej ponad 40-letniej działalności zawodowej aktywnie uczestniczył w rozwoju informatyki na naszej Uczelni i w całym regionie. Od samego początku swojej drogi zawodowej (zaraz po ukończeniu studiów w roku 1963) do roku 1994 związany z Centrum Komputerowym Politechniki Śląskiej (wówczas nowo utworzonym ośrodku Maszyn Matematycznych). Uczestniczył aktywnie we wszystkich etapach jego rozwoju, przechodząc kolejne stanowiska, do stanowiska adiunkta po obronionym z wyróżnieniem doktoracie w roku 1974. Od roku 1994 do przejścia na emeryturę w roku 2009 pracował na stanowisku adiunkta w Instytucie Elektroniki - Zakładzie Układów Cyfrowych i Mikroprocesorowych na Wydziale Automatyki, Elektroniki i informatyki Politechniki Śląskiej.

Dr inż. Eugeniusz Kosek opracował wiele specjalistycznych programów i systemów obliczeń z różnych dziedzin działalności inżynierskiej w elektryce, budownictwie, górnictwie, chemii, medycynie i ekonomii.

Odszedł od nas człowiek skromny, życzliwy i pracowity, o wysokiej kulturze osobistej i wielkim talencie dydaktycznym. Znany ze swojej sumienności i rzetelności w każdej dziedzinie działalności zawodowej, powszechnie lubiany przez kolegów i studentów.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie o godzinie 10.00 dnia 25.11.2021 r. w kościele pw. Chrystusa Króla w Gliwicach. Po Ceremonii odbędzie się uroczystość pogrzebowa na cmentarzu Lipowym w Gliwicach.

Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłego.