mini_6 (3)
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 04.06.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Zielony rozwój przed nami! Zaproszenie na seminarium

Politechnika Śląska włącza się w promocję inicjatyw w ramach programu Horyzont Europa, z  tego powodu zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się 13 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Czerwiec to miesiąc, w którym HPK Polska Południowo-Zachodnia pełni rolę ambasadora kampanii „Regiony na Horyzoncie”, której celem jest prezentowanie bogatej oferty wsparcia świadczonego w regionach przez Horyzontalne Punkty Kontaktowe, pokazanie sukcesów jednostek z danego regionu w Horyzoncie Europa oraz zachęcenie lokalnych środowisk do intensyfikacji zaangażowania w HE.

Jedną z instytucji, która od lat korzysta z możliwości jakie daje program Horyzont Europa jest Politechnika Śląska, dlatego też chętnie jako uczelnia włączamy się w aktywności promujące wszelkie inicjatywy z tym związane.

Największym wydarzeniem, w jakie HPK Polska Południowo-Zachodnia zaangażuje się w czerwcu będzie EuroScience Open Forum 2024, gdzie 13 czerwca 2024 r. w godz. 10:00 – 14:30 w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się seminarium pt. „Zielony rozwój przed nami. Innowacje w energetyce, ICT i zielonym transporcie.

W programie m.in. prelekcje z udziałem przedstawicieli Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych i Innowacji KE, Politechniki Śląskiej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wspólnotowego Centrum Badawczego (JRC), Dyrektora Działu Krajowego Punktu Kontaktowego NCBR oraz uczelni i instytutów na temat priorytetowych działań z zakresu energetyki, ICT i zielonego transportu.

Seminarium towarzyszyć będzie wystawa projektów realizowanych w ramach programu Horyzont 2020 oraz Horyzont Europa związanych z tematyką energetyki, ICT i zielonego transportu.

Szczegółowe informacje i rejestracja dostępne są na stronie https://www.esof.eu/pl/hpk-seminar

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie