emilia1
Autor: Martin Huć     Publikacja: 21.09.2023

Ze złotem w Pucharze Polski juniorów

Kolejny sukces sekcji judo KŚ AZS Politechniki Śląskiej. Tym razem po złoto w Pucharze Polski juniorów sięgnęła Emilia Wołkowicz.

14. Otwarty Puchar Polski juniorów w judo zorganizowany został w Sochaczewie. Rywalizowały w nim 54 kobiety i 140 mężczyzn z Polski, Czech i Litwy.

18-letnia Emilia Wołkowicz stoczyła tam trzy pojedynki w kategorii do 63 kilogramów. Zwyciężyła we wszystkich i zajęła pierwsze miejsce. Emilia to córka trenera naszej sekcji, Bronisława Wołkowicza – olimpijczyka z Atlanty w tej dyscyplinie, który prowadzi także zajęcia ze studentami.

- To oczywiście sukces Emilii, ale i kolejny krok w jej karierze. Teraz w listopadzie weźmie udział w Mistrzostwach Polski seniorów – mówi Bronisław Wołkowicz. - Od października zapraszam za to studentów na zajęcia z judo. Będziemy trenować dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki.

Przypomnijmy, że niedawno po brązowy medal w judo na Uniwersjadzie w chińskim Chengdu sięgnął Kacper Szczurowski. O jego sukcesie, a także działalności naszej sekcji judo, obszerniej piszemy w najbliższym numerze "Biuletynu".

emilia2

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie