Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 29.11.2021

Zbliża się 16. Szczyt Cyfrowy ONZ-IGF 2021 w Polsce

Już za tydzień rozpocznie się 16. Szczyt Cyfrowy ONZ-IGF 2021, który odbędzie się w Katowicach. Politechnika Śląska zachęca do rejestracji na to wydarzenie.   

Od 6 do 10 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będzie 16. Szczyt Cyfrowy ONZ-IGF 2021. Hasło tegorocznej edycji konferencji to „Internet United”, czyli wolny, niepodzielny, otwarty internet. To właśnie tutaj omawiane będą globalne tematy i najlepsze praktyki związane z przestrzenią cyfrową.

W Szczycie wezmą udział sekretarz generalny ONZ - António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej - Margrethe Vestager, kilkudziesięciu ministrów cyfryzacji z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. To na tym wydarzeniu zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu.

Organizatorzy przygotowali ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To także sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna. Pełny program znaleźć można na stronie IGF 2021 Draft Schedule | Internet Governance Forum (intgovforum.org), natomiast rejestrować można się na stronie IGF 2021 Registration | Internet Governance Forum (intgovforum.org).

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie