baner
Autor: Martin Huć     Publikacja: 18.10.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Zaproszenie na spotkanie Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności

Zapraszamy na kolejne spotkanie Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności (PAU), na którym dr Gerard Gierliński, wybitny polski i amerykański paleontolog, przedstawi wykład „Skąd pochodzimy – Afryka czy Europa?”. Wydarzenie odbędzie się 24 października 2024 r. o godz 16.00 w Willi Caro w Gliwicach (wstęp wolny).

Dr Gerard Gierliński w wykładzie nawiąże do swojego niezwykłego odkrycia najstarszych śladów homininów, które może zmienić nasze poglądy na ewolucję człowieka. 

Bohater wydarzenia jest absolwentem Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Loyola w Chicago (USA). Swoją pracę naukową nad kopalnymi śladami kręgowców lądowych rozpoczął w 1984 roku. W 1993 r., na swojej rodzimej uczelni uzyskał tytuł doktora w zakresie paleontologii.

Od trzydziestu lat prowadzi badania nad kopalnymi tropami, w szczególności dinozaurów, przede wszystkim na obszarze Stanów Zjednoczonych, Polski, Włoch, Maroka, Jordanii, Węgier, Szwecji, Grecji i Chin. Owocem tej zakrojonej na wielką skalę pracy badawczej są dziesiątki opracowań opublikowanych w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych.

Na swym koncie ma on takie znaleziska, jak najstarsze ślady upierzenia u dinozaurów, najstarsze ślady ptaków, pierwszy zapis obyczajów godowych dinozaurów oraz odkrycie najstarszych śladów praludzkich na Krecie.

Jest on pracownikiem Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, a także pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia „Delta” - twórcy polskich Juraparków. Od piętnastu lat pracuje nad profilem edukacyjnym Juraparków. Autorskim projektem Gierlińskiego jest ekspozycja dinozaurów w Jurapark Krasiejów (otwarta w 2010 r.) i ekspozycja w Moab Giants (USA), która powstała w 2015 r.

plakat

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie