Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 01.12.2023

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do udziału w konferencji EuroScience Open Forum 2024 (ESOF2024) – w jednym z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń naukowych, które odbędzie się w Katowicach w dniach 12–15 czerwca 2024 roku.

Konferencja ESOF2024 ma na celu promowanie otwartej, dostępnej dla szerszej publiczności debaty na temat nauki i jej fundamentalnej roli w społeczeństwie. Tegoroczna edycja, zatytułowana „Życie zmienia naukę”, w szczególności skoncentrowana będzie na wyzwaniach dotyczących transformacji – energetycznej, środowiskowej, zdrowotnej, społecznej, kulturowej, cyfrowej – oraz sposobach, w jakie czołowe przedstawicielki i przedstawiciele świata nauki mogą na te wyzwania odpowiedzieć. To doskonała okazja do wymiany myśli, doświadczeń i wspólnego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Podczas wydarzenia spotkają się naukowcy i naukowczynie, polityczki i politycy, przedstawicielki i przedstawiciele instytucji publicznych, biznesu oraz mediów, a także mieszkanki i mieszkańcy, aby wspólnie rozmawiać o najnowszych osiągnięciach z różnych dziedzin nauki i sztuki oraz wpływie, jaki wywierają one na nasze życie.

ESOF2024 jest nie tylko ważnym wydarzeniem naukowym, ale również kulminacyjnym punktem obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Katowice jako pierwsze miasto Europy Środkowej zostało uhonorowane tytułem Europejskiego Miasta Nauki i jako takie stało się inspirującym miejscem do wielopłaszczyznowej debaty, gdzie nauka styka się z codziennym życiem mieszkańców.

Więcej informacji na temat ESOF2024 oraz możliwość zgłoszenia udziału znajduje się na stronie www.esof.eu

Komitet Programowy ESOF2024

prof. dr hab. Michał Daszykowski, prorektor ds. nauki I finansów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – przewodniczący

prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej – wiceprzewodniczący