plakat wydarzenia
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 03.06.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Zapraszamy do udziału w Europejskich Targach Talentów

Już niebawem, od 12 do 15 czerwca 2024 r., Katowice staną się gospodarzem najważniejszego naukowego wydarzenia tego lata w regionie - EuroScience Open Forum (ESOF). To niezwykła inicjatywa, poświęcona relacjom między nauką a społeczeństwem, organizowana przez Miasto Katowice oraz Konsorcjum Akademickie - Katowice Miasto Nauki, przy udziale 7 śląskich publicznych uczelni.

Europejskie Targi Talentów (EU Talent Fair) będą głównym wydarzeniem towarzyszącym konferencji ESOF. Już 13 czerwca 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) odbędą się inspirujące dyskusje, seminaria, warsztaty i prezentacje, które pozwolą zgłębić różnorodne ścieżki kariery w nauce oraz rozwinąć kluczowe kompetencje przyszłości.

Dlaczego warto wziąć udział w targach?

  • w trakcie wydarzenia będziemy rozmawiać o nieoczywistych ścieżkach kariery: uczestnicy i uczestniczki odkryją możliwości rozwoju osobistego, jakie oferuje praca badawcza w sektorze nauki oraz w innych branżach oraz dowiedzą się, jak można z sukcesem kształtować własną ścieżkę naukową.
  • inicjatywa sprzyja rozwojowi unikalnej wiedzy i umiejętności: ponad 40 aktywności składających się na ofertę targów zostało przygotowanych z myślą o doskonaleniu umiejętności niezbędnych do rozwoju kariery w nauce oraz na rynku pracy.
  • targi są okazją do wsłuchania się w głos ekspertów i ekspertek sektora nauki i szkolnictwa wyższego oraz przedstawicieli i przedstawicielek biznesu: osoby uczestniczące będą mogły nawiązać kontakty z inspirującymi osobami ze świata nauki i biznesu, z Polski oraz Europy.
  • w programie wydarzenia przewidziano Strefę Doradztwa Kariery: specjaliści i specjalistki udzielą porad w planowaniu ścieżki zawodowej, będzie można również pozyskać wskazówki dotyczące procesów rekrutacyjnych oraz wykonać profesjonalne zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych.

Udział w targach jest bezpłatny, a językiem wydarzenia jest angielski.

Więcej informacji na temat EU Talent Fair znajduje się na stronie wydarzenia.

Zapraszamy do uczestnictwa!

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie