Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 22.07.2021

Zakończyło się kolejne szkolenie podnoszące świadomość potrzeb osób z niepełnosprawnością

Na Politechnice Śląskiej odbyły się szkolenia pod hasłem „Bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnością podczas ewakuacji z obiektów użyteczności publicznych”.

W trakcie części teoretycznej uczestnicy zapoznali się z obowiązującym oznakowaniem ewakuacyjnym, dowiedzieli się jak postępować w sytuacjach nadzwyczajnych, jak zachować się w czasie wybuchu pożaru a także z zasadami ogłaszania alarmu i ewakuacji.  

W części praktycznej uczestnicy zapoznali się z metodami ewakuacji osób z niepełnosprawnością z budynku w sytuacji zagrożenia. Przeprowadzono symulację takiej ewakuacji przy użyciu m.in. wózków, kul, lasek dla osób niewidomych, niedowidzących, opasek na oczy, stoperów do uszu symulujących niedosłyszenie oraz kombinezonu symulującego podeszły wiek.

Szkolenie odbywało się w ramach projektu POWR.03.05.00-00A084/19, „Politechnika Śląska – uczelnia świadoma potrzeb i wyrównująca życiowe szanse”.

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie