azer1
Autor: Martin Huć     Publikacja: 30.11.2023     Aktualizacja: 01.12.2023

Z misją edukacyjną w Azerbejdżanie

Dr inż. Grzegorz Kłapyta, kierownik Działu Współpracy z Zagranicą Politechniki Śląskiej, przebywał w listopadzie w Baku, stolicy Azerbejdżanu, na misji edukacyjnej zorganizowanej przez fundację Edukacyjną Perspektywy.

Odbyły się tam targi edukacyjne, podczas których kandydaci na wszystkie stopnie studiów mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną Politechniki Śląskiej i porozmawiać z przedstawicielem naszej Uczelni.

W Azerbejdżanie jest bardzo duża liczba młodych ludzi i tamtejszy system edukacji nie zapewnia im wszystkim możliwości studiowania we własnym kraju. Stąd duże zainteresowanie młodzieży oraz ich rodziców takimi wydarzeniami. Oferta polskich uczelni jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do studiów w krajach zachodniej Europy, a nawet względem płatnych studiów w Azerbejdżanie.

IMG_1896-min

Polska delegacja spotkała się również z Rafałem Poborskim, ambasadorem RP w Baku, oraz z Jakubem Piaseckim, pełniącym obowiązki konsula. Rozmawiano m.in. na temat sytuacji społeczno-gospodarczo-ekonomicznej Azerbejdżanu, wydajności systemu wizowego w polskim konsulacie oraz możliwościach wsparcia przez ambasadę promocji polskich uczelni w tym kraju.

W trakcie pobytu w stolicy Azerbejdżanu odbyło się także spotkanie na jednej z najlepszych uczelni - Baku State University. Polską delegację przyjął prof. Elchin Babayev, rektor uczelni. Była także okazje do rozmów o możliwych polach współpracy, w których uczestniczyli przedstawiciele władz uczelni oraz Rauf Hasanov, dyrektor Centrum Współpracy z Zagranicą.

Przedstawiciele Baku State University wyrazili gotowość i chęć współpracy z naszą uczelnią, zarówno na polu dydaktycznym, jak i naukowym. Wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy z tą uczelnią prosimy o kontakt z Działem Współpracy z Zagranicą.

IMG_2440-min

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie