Na grafice niebieskiej widzimy żółto białe napisy PCC2023
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 03.02.2023

XXI Polish Control Conference

W dniach od 26 do 29 czerwca 2023 r. Politechnika Śląska będzie gospodarzem „XXI Polish Control Conference”, PCC2023. Termin zgłaszania artykułów naukowych upływa 28 lutego 2023 roku.

Referaty, po pozytywnym zakończeniu procesu recenzji, zamierzamy opublikować w postaci monografii wydawnictwa Springer, a wybrane prace będą rekomendowane do czasopism Archives of Control Sciences oraz International Journal of Applied Mathematics and Computer Science.

Uczestnikom z Politechniki Śląskiej oferujemy zniżkę opłaty podanej na stronie internetowej konferencji o 50%. Studenci Politechniki Śląskiej, eksponujący w ramach wystawy podczas konferencji wybrane przez organizatorów projekty PBL lub projekty realizowane w ramach Studenckich Kół Naukowych, mają możliwość wygłoszenia i wydania w monografii Springer referatów naukowych zaakceptowanych przez recenzentów i dotyczących ww. projektów bez opłaty (dotyczy jednego referatu na prezentowany projekt).  

Konferencja „Polish Control Conference” jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym pod merytoryczną opieką Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk, od roku 1958, co 3 lata. W latach 1958-2014 konferencja miała charakter krajowy i nosiła nazwę „Krajowa Konferencja Automatyki”. Komitet Programowy konferencji tworzą członkowie Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk, którzy w drodze dyskusji i głosowania powierzają organizację konferencji kolejnym renomowanym ośrodkom akademickim w kraju. W roku 2023 zaszczytu organizacji i goszczenia konferencji dostąpi Politechnika Śląska, która będąc laureatem w konkursie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, wśród swoich sześciu zadeklarowanych w strategii rozwoju priorytetowych obszarów badawczych, dwa z nich koncentruje wokół zagadnień bezpośrednio powiązanych z tematyką konferencji – są nimi Sztuczna inteligencja i przetwarzanie danych oraz Automatyzacja procesów i Przemysł 4.0. Jest także odpowiedzialna za obszar badawczy Automatyzacja procesów i Przemysł 4.0 w ramach konsorcjum uniwersytetu europejskiego Eureca-Pro.

Głównym celem konferencji, oprócz integracji szerokiego środowiska automatyków i robotyków, osób związanych z przetwarzaniem i analizą danych, modelowaniem matematycznym, metodami sztucznej inteligencji i wieloma innymi pokrewnymi obszarami, jest przedstawienie najnowszych osiągnięć oraz wymiana doświadczeń w zakresie prac badawczych i aplikacyjnych. Jest to najważniejsze forum naukowe z tego zakresu organizowane w Polsce. Spodziewamy się również udziału znakomitych gości z zagranicy, co ulokuję konferencję PCC2023 w gronie istotnych wydarzeń międzynarodowych w tym obszarze. Liczymy na udział doświadczonych i młodych naukowców oraz praktyków.

Konferencja będzie wzbogacona o wiele wydarzeń towarzyszących. Planujemy między innymi prezentacje wyników projektów badawczych, prezentacje projektów studenckich, udział wystawców, wizyty w firmach działających w tematyce konferencji, warsztaty, szkołę letnią. Jesteśmy otwarci na propozycje w tym zakresie. Do zaangażowania w te wydarzenia szczególnie zachęcam.

Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są na stronie internetowej konferencji: https://www.pcc2023.polsl.pl/pl/.

Serdecznie zapraszamy,

Prof. Józef Korbicz, czł. rzecz. PAN i Prof. Marek Pawełczyk, czł. kor. PAN 
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie