zdjęcie kampusu
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 27.10.2021

Wytyczne w sprawie działań profilaktycznych na Uczelni zapobiegających COVID-19

Studenci powrócili do nauczania stacjonarnego, rok akademicki powoli nabiera tempa, choć na niektórych wydziałach trwają jeszcze inauguracje. Pamiętać trzeba jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego przypominany, że na Uczelni obowiązują wytyczne dotyczące działań profilaktycznych zapobiegających COVID-19. Pismo w tej sprawie podpisał Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia PŚ prof. Wojciech Szkliniarz.

W budynkach Uczelni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Nakazu, tego nie stosuje się w przypadku studentów, doktorantów, uczestników studiów podyplomowych i innych form kształcenia oraz osób prowadzących zajęcia dydaktyczne w trakcie tych zajęć, chyba, że osoba prowadząca zajęcia zdecyduje inaczej ze względu na warunki bezpieczeństwa.

Jeżeli zakażenie u prowadzącego zajęcia, studenta, doktoranta, uczestnika studiów podyplomowych lub uczestnika innej formy kształcenia zostanie potwierdzone testem, bezwarunkowy nakaz noszenia maseczek przez okres 10 dni od daty potwierdzenia zakażenia obowiązuje wszystkie osoby uczestniczące z daną osobą zakażoną w zajęciach, o ile służby sanitarne nie wprowadzą kwarantanny/izolacji.

W każdym przypadku zaleca się podjęcie działań profilaktycznych mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia, w tym stosowanie środków do dezynfekcji oraz zachowanie dystansu społecznego.