Na zdjęciu widzimy duży biały wiatrak stojący w polu. W tle zielone drzewa
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 31.03.2022

Wystawa „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości”

Czy technologia może ocalić świat? Na to pytanie odpowie wystawa mobilna, która 5 kwietnia pojawi się na Politechnice Śląskiej. Organizatorem wystawy jest Ambasada Szwajcarii w Polsce.

Jako światowy lider w zakresie innowacyjności, Szwajcaria nieustannie dąży do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju przyjętych w Agendzie ONZ 2030. Na wystawie „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” przedstawione zostaną innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne w takich obszarach, jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recycling i energetyka.

Wskutek rozwoju technologicznego ludzkość diametralnie zmieniła środowisko życia na Ziemi, co ma swoje dobre, ale także złe strony. Aby ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne i klimat, musimy zacząć jak najszybciej wdrażać ekologiczne nawyki i nowe technologie.

Aby zainspirować innych do współpracy nad zrównoważoną przyszłością, Ambasada Szwajcarii w Polsce prezentuje w największych miastach Polski wystawę mobilną w instytucjach partnerskich.

Od 5 kwietnia 2022 roku wystawę będzie można oglądać w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Oficjalna inauguracja odbędzie się o godzinie 14:00. Wystawę wspólnie otworzą Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz Ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri. 

Po inauguracji rozpocznie się panel dyskusyjny dla studentów uczelni „Nauka i gospodarka dla zielonej przyszłości”. Wystawa w CNT dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych w dniach 5-26 kwietnia 2022 roku.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie