Wyniki konkursu PBL
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 23.04.2021

Znamy wyniki V konkursu finansowania kształcenia zorientowanego projektowo – PBL w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”

Nawet do 5000 zł brutto wsparcia uzyskało 76 projektów, zgłoszonych w V konkursie finansowania kształcenia zorientowanego projektowo – PBL w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Wśród nich znalazły się rozwiązania z zakresu sześciu Priorytetowych Obszarów Badawczych Politechniki Śląskiej.

Najwyższą ocenę Komisja przyznała projektowi „Układ sztucznych płuc dla manekina termicznego symulujący pracę płuc człowieka w badaniach nad ryzykiem zakażenia droga kropelkową”. Bezpośrednio za nim uplasował się „Biomimetyczny asystent – ramię robota służące jako pomoc dla osób niepełnosprawnych” oraz „Projekt i model w skali 1:5 urządzenia do symulacji zmniejszonej grawitacji (Księżyc, Mars) w celu wykonywania badań w zakresie architektury kosmicznej”.

Określona w regulaminie konkursu minimalna liczba punktów, wymaganych do uzyskania finansowania wynosiła 6 punktów. Trzy najwyżej ocenione projekty otrzymały kolejno: 9,45, 9,21 i 9:18 punktów.

Organizator konkursu zastrzegł sobie prawo do zmiany celu dofinansowania projektu po wcześniejszej konsultacji z jego uczestnikami, w sytuacji, gdy będzie to wynikało z procedur obowiązujących na Uczelni.

Wyniki V edycji konkursu finansowania projektów PBL w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza" Pobierz

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie