Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 08.11.2021     Aktualizacja: 09.11.2021

Wykłady w ramach EURECA-PRO

EURECA-PRO – European University on Responsible Consumption and Production rozpoczyna drugą serię bezpłatnych wykładów online, prezentowanych przez profesorów i badaczy 7 partnerskich uniwersytetów.  

Cykl wykładów „Nauki o Ziemi, Technologie dla gospodarki o obiegu zamkniętym, Europejskie wartości i kultura” ma wprowadzić w zagadnienia odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Wykłady są otwarte dla studentów, naukowców i pracowników naukowych.

Aby wziąć udział w serii wykładów należy się zarejestrować pod adresem https://tu-freiberg.de/en/eureca-pro/lecture-series/registeration. Udział jest bezpłatny a każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Więcej informacji na stronie Lecture Series | TU Bergakademie Freiberg (tu-freiberg.de)

EURECA-PRO jest globalnym centrum edukacyjnym oraz interdyscyplinarnym liderem badań i innowacji w zakresie rozwoju środowiska i społeczeństwa na rzecz zrównoważonej konsumpcji i produkcji towarów. Obejmuje aspekty technologiczne, ekologiczne, gospodarcze, społeczne i polityczne. Międzynarodowa współpraca wzmocni system szkolnictwa wyższego w Europie, wpływając na mobilność, zaangażowanie obywatelskie, wspólne wartości i podejście do odpowiedzialnego projektowania systemów.

Politechnika Śląska jest jednym z partnerów konsorcjum, utworzonym z 6 uczelniami z Europy: University of Leoben (Austria) Technical University Freiberg (Niemcy), University of Petrosani, (Rumunia), University of Leon (Hiszpania), Technical University of Crete (Grecja), Mittweida University of Applied Sciences (Niemcy). 

Więcej informacji (1) EURECA-PRO | Facebook

 

Program wykładów Program cyklu wykładów online Pobierz

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie