na zdjęciu profesor w czasie wykładu fot. Jakub Sobczak / NASK Science
fot. Jakub Sobczak / NASK Science
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 27.02.2024

Wykład w ramach POB6

Zapraszamy na referat dra hab. Michała Krzykawskiego, prof. UŚ pt. „Świadomość ekologiczna i ekologia techniki w kontekście dekarbonizacji gospodarki”. Spotkanie odbędzie w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego Ochrona klimatu i środowiska nowoczesna energetyka.

Referat odbędzie się 12 marca 2024 roku na Wydziale Elektrycznym w auli 615 przy ul. B. Krzywoustego 2. Początek godzina 13:00.

Dr hab. Michał Krzykawski, prof. UŚ, filozof, pracownik naukowy na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie kieruje Centrum Badań Krytycznych nad Technologiami. Autor i współautor wielu prac z zakresu współczesnej filozofii francuskiej, filozofii techniki i filozofii społecznej. Zwolennik prowadzenia badań transdyscyplinarnych. Ostatnio opublikowane prace: Konieczna bifurkacja. „Nie ma alternatywy” (redakcja Bernard Stiegler i Kolektyw Internacja, Katowice 2023) oraz Gospodarka i entropia. Jak wyjść z polikryzysu (redakcja Jerzy Hausner, Michał Krzykawski, Warszawa 2023). Kierownik w projekcie Networking Ecologically Smart Territories (Horizon 2020, MSCA-RISE, Grant Agreement no. 101007915).