Na zdjęciu widzimy rektora UJ
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 20.09.2023

Wykład inauguracyjny rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacka Popiela

Zapraszamy na wykład rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, wiceprzewodniczącego KRASP, prof. Jacka Popiela pt. „Czy w naszym systemie edukacji może pojawić się nowy Kopernik”? Wykład odbędzie się 4 października 2023 roku, podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 na Politechnice Śląskiej.

Profesor Jacek Popiel jest rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitnym teatrologiem i literaturoznawcą. Na Uniwersytecie Jagiellońskim pracuje od 1977 roku. Przez wiele lat był także związany z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego), w której przez dwie kadencje pełnił funkcję rektora.

Interesuje się historią dramatu i teatru polskiego XIX-XXI wieku, dziejami szkolnictwa teatralnego i edycją naukową tekstów literackich. Jest autorem ponad 200 prac m.in. 20 książek, w tym 6 indywidualnych, artykułów i recenzji, a także kilku scenariuszy teatralnych. Jego teksty były tłumaczone na język angielski, francuski, włoski i hiszpański.

Prof. Jacek Popiel od 2020 roku jest wiceprzewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie