DSC_0102
Autor: Martin Huć     Publikacja: 16.10.2023

Wygrana koszykarek AZS-u Politechnika Śląska w debiucie

Od premierowego zwycięstwa rywalizację w II lidze kobiet rozpoczęły koszykarki AZS-u Politechnika Śląska, które w hali OSiR-u w Gliwicach pokonały drużynę UKS-u Dwójka Kamienica Polska aż 98:29.

Debiutancka trema towarzyszyła zawodniczkom naszej Uczelni tylko w pierwszych minutach, gdy na tablicy widniał wynik 4:4. Z każdą kolejną akcją ich dominacja na parkiecie była coraz większa. Jeszcze w pierwszej kwarcie przewaga podopiecznych trenera Patryka Niczke zaczęła szybko rosnąć i na jej koniec prowadziły już 24:11.

Koszykarki AZS Politechnika Śląska grały szybko, zdecydowanie w obronie, notując wiele zbiórek pod własnym koszem, po których decydowały się na zabójcze kontry. W kolejnych trzech kwartach ich rywalki ani razu nie zdobyły dziesięciu punktów, tymczasem nasze zawodniczki za każdym razem rzucały ich ponad dwadzieścia, mimo że trener decydował się na rotację w składzie.

DSC_0031

Jego podopieczne chciały jak najlepiej zaprezentować się kibicom. Widać było dużą radość w ich grze, ale przede wszystkim i zaangażowanie. Koszykarki walczyły zaciekle o każdą piłkę, choć ich przewaga była ogromna. Podobać mogły się także akcje ofensywne, które były dynamiczne, ale i różnorodne. Ciężka praca na treningach już przyniosła pierwsze efekty.

- Bardzo cieszymy się, że tak dla nas ułożył się debiut w drugiej lidze - komentował po meczu Patryk Niczke. - Walczyliśmy, aby po długiej przerwie znów wystartować w tych rozgrywkach, dlatego ta wygrana daje dużo satysfakcji. Mamy jednak świadomość, że nasze przeciwniczki nie przyjechały do Gliwic w najsilniejszym składzie i przez to nie mogły zaprezentować pełni swoich możliwości. Nie popadamy w hurraoptymizm. Będziemy nadal ciężko pracować na treningach. Teraz przed nami znacznie trudniejszy rywal, ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski i chcemy najbliższe dni wykorzystać na to, aby się jak najlepiej do tego meczu przygotować.

DSC_0011

Najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie była Olga Lizurej, autorka 19 punktów. Niestety, w czwartej kwarcie kontuzji stawu skokowego doznała Julia Szydłowska, która przy pomocy koleżanek musiała opuścić parkiet. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.

Po pierwszej kolejce nasza drużyna prowadzi w tabeli. Komplet wyników można znaleźć tutaj: link.

Mecz AZS-u Politechnika Śląska z ekipą ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski, która także zwyciężyła w swoim pierwszym spotkaniu, zostanie rozegrany już 21 października o godz. 17:30 w hali OSIR-u przy ulicy Akademickiej 26 w Gliwicach. Dla kibiców wstęp wolny.

AZS Politechnika Śląska – UKS Dwójka Kamienica Polska 98:29 (24:11, 29:8, 23:4, 22:6)

AZS PŚ: Lizurej 19, Raudner 17, Adamczyk 15, Borzęcka 12, Krzymińska 9, Jargoń, Joniak 7, Podżorska 4, Szydło 4, Niczke 2, Płoszaj 2. Trener Patryk Niczke.

DSC_0107

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)